reklama

Hliník a plast se spojily v prvotřídním potrubí a vznikl Kreiner Alpex

Aby vám voda tekla a topení topilo, potřebujete kromě vodovodních baterií a radiátorů i rozvody. Na trhu TZB je mnoho dodavatelů a výrobců různých systémů rozvodů, ne všechny, vynikají stejnými vlastnostmi, například vysokou pevností, kvalitním materiálem, výborným zpracování a dostatečnou variabilitou. Tyto přednosti má vícevrstvé potrubí Pex-Al-Pex, dodávané firmou Kreiner, a proto se stává stále vyhledávanějším.

Hliník a plast se spojily v prvotřídním potrubí a vznikl Kreiner Alpex

Kreiner Alpex má skvělé vlastnosti, které umožňují široké použití nejen pro rozvody vody, ale i přenos topného média do radiátorů včetně instalace podlahového topení. Samotný materiál potrubí Kreiner Alpex zaručuje mechanickou pevnost, teplotní stálost, vysokou kvalitu a snadnou montáž. Pro výrobu je použit propylethylen a samotnou pevnost zaručuje vrstva hliníku, která je uvnitř potrubí. Překvapující je i snadná montáž. Díky svým vlastnostem se Kreiner Alpex často využívá do podlahového topení. Lehce se instaluje do systémových desek, které zajistí potřebnou rozteč pro požadovaný výkon. Systémové desky, dilatační okrajové pásky, spony či plastifikátor, to je jen nepatrný výčet příslušenství širokého programu Kreiner Alpex.

Potrubí Kreiner Alpex
Potrubí Kreiner Alpex

Německý výrobce Kreiner Alpex nabízí celou škálu potřebných fitinek, tedy tvarovek, aby bylo možné potrubí správně pospojovat i v méně dostupných místech. Pevnější spoj zajistí hned tři O-kroužky, které zabraňují samovolnému uvolnění a zajišťují dostatečnou těsnost. Pro lisované spoje Kreiner Alpex je charakteristický systém spolehlivé kontroly bezpečnosti, skládající se z nahlížecího otvoru tvarovky pro správnou kontrolu polohy trubky. I tady platí - neslisované trubky netěsní. Pro registrované zákazníky firma Kreiner nabízí možnost zapůjčení potřebného nářadí pro jednoduchou montáž. Vícevrstvé trubky Kreiner Alpex mají i řadu dalších výhod. Shrnout se dají několika větami.

Potrubí Kreiner Alpex
Potrubí Kreiner Alpex

Kromě zmíněné snadné montáže mají kyslíkovou bariéru a díky kvalitnímu zpracování je zamezeno usazování nečistot a sedimentu. Uživatelé Kreiner Alpex jistě ocení i malé rozpínání, které je důležité pro vedení systému povrchem. K dispozici jsou průměry 16, 20, 26 a 32 mm, přičemž je největší zájem o trubky průměru 16 a 20 mm. Zejména tyto rozměry, ale i ostatní příslušenství má firma skladem v dostatečném množství. Kompletní sortiment Kreiner Alpex naleznete ve všech pobočkách firmy Kreiner.

Publikováno: 4. 8. 2015, Autor: Kreiner (text a foto), Profil autora: Redakce