Novinka pro amatéry i profesionály - Liapor Mix

Novinek v oblasti betonů je obvykle během roku jako šafránu. Každá novinka je zajímavá, zejména pokud přinese vysokou přidanou hodnotu. A právě taková míří na český trh. Jedná se o výrobek Liasu Vintířov, který se nazývá Liapor Mix. Jedná se v podstatě o suchou směs určenou pro snadnou přípravu lehkého betonu, ovšem s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi.

Novinka pro amatéry i profesionály - Liapor Mix

Jde o novou technologii, kdy je klasický keramický materiál Liapor, tak jak ho známe pro zásyp, zpevněn cementem. Vzniká tak pevná tepelněizolační a odolná vrstva s minimálním obsahem vlhkosti.

Vlastnosti Liaporu Mix

Pro všechny techniky je zapotřebí dodat, že Liapor Mix odolá tlaku až 2 MPa. V kontextu s jeho složením vyniká velmi nízkou objemovou hmotností, což odlehčuje konstrukce, takže se velmi dobře hodí pro rekonstrukce, zejména starších objektů. Jeden metr krychlový tohoto materiálu má hmotnost pouhých 570 kg. K dalším stěžejním vlastnostem patří nehořlavost a žáruvzdornost s deklarovaným stupněm hořlavosti A1. Protože se jedná o anorganický, čistě keramický přírodní materiál, je samozřejmě ekologicky nezávadný. Profesionální i amatérští stavebníci uvítají i jeho další vlastnost – je rychleschnoucí. Již po sedmi dnech od instalace je zbytková vlhkost pěticentimetrové vrstvy méně než 7 %. Chodit lze po položené vrstvě již po 24 hodinách.

Příprava lehkého betonu a jeho uplatnění

Příprava lehkého betonu Liapor Mix je velmi jednoduchá - k jednomu pytli připravené směsi o objemu 40 litrů je třeba přidat maximálně tři litry vody. Směs pak stačí promíchat 2 až 3 minuty v běžné míchačce nebo i případně jen ručně. Následně lze materiál v požadované tloušťce nanést a urovnat stěrkou na maltu.

Liapor Mix najde díky svým vlastnostem široké možnosti uplatnění na řadě staveb. Počínaje rekonstrukcemi historických objektů a konče nejrůznějšími stavbami občanské vybavenosti jako jsou školy, zdravotnická zařízení, budovy úřadů apod. Lze ho použít jako lehký beton, tepelněizolační beton, termální beton, drenážní beton a také stěrkový beton pro rekonstrukce podlah bez dilatačních spár. Dobře se hodí do podlah s podlahovým vytápěním, rovněž pro rekonstrukce keramických a klenbových stropů, případně na ochranu inženýrských sítí, izolačních vrstev, lehkých výplňových a vyrovnávacích vrstev.

Liapor Mix se začne prodávat od letošního září nejen v prodejní síti Liaporu, ale také v e-shopu: obchod.liapor.cz

Další informace na www.liapor.cz

Autor: Liapor (tisková zpráva)

Související k tématu