reklama

Obklady a dlažby Villeroy & Boch představují nejlepší volbu

Po staletí oblíbená a pro moderní interiér stále důležitější: keramika, fascinující a inspirující. Stěží existuje nějaký jiný materiál do interiérů, který by v sobě spojoval tolik pozitivních vlastností a současně podněcoval k nespočetným kreativním nápadům při vytváření hezkého domova. To byl také jeden z důvodů, proč se společnost Kreiner spol. s r.o. ujala v minulosti prodeje obkladů a dlažeb Villeroy & Boch. Rozhodnutí spojené s nákupem právě této značky, vám přinese dobrý pocit, že jste získali po technické a estetické stránce vysoce kvalitní výrobky, které jsou rovněž zdravotně nezávadné a energeticky úsporné.

Obklady a dlažby Villeroy & Boch představují nejlepší volbu

Keramické obklady a dlažby jsou přímo předurčeny pro zdravé bydlení. Jejich glazované nebo neglazované povrchy jsou velmi hutné. Roztoči a další mikroorganismy, které jsou původcem mnoha alergií, mají sotva nějakou šanci na přežití. Samotná keramika nevylučuje žádné škodlivé látky, takže ji lze doporučit i ze stavebně biologického hlediska.

Obklady a dlažby Villeroy & Boch představují nejlepší volbu
Obklady a dlažby Villeroy & Boch představují nejlepší volbu

Úspora nákladů

V případě instalace podlahového topení ušetříte energii, protože pro něj neexistuje lepší obložení než keramika, která dobře vede a uchovává teplo. Postačí tak nižší rozběhové teploty a teplo se lépe šíří. Ideální je to ve spojení s regenerativními systémy, jako jsou tepelná čerpadla a solární kolektory, přičemž dlažba přispívá svou přidanou hodnotou i k ekologii. Při snížené cirkulaci vzduchu – ve srovnání s radiátorovým topením – se rozvíří v domácnosti méně prachu a vzduch v místnosti je podstatně čistší. Kromě toho díky chybějícím topným tělesům získáte u oken a ve výklencích prostor, které můžete dále využít. Další příjemný efekt: v horkém létě, jako bylo letos, naopak dlažba vyrovnává teplotu.

Úspora nákladů
Úspora nákladů

Jednoduché čištění

Keramické obklady jsou svou podstatou hygienické a snadno se čistí. Pro trvalé zachování jejich krásy postačí teplá voda a trocha čisticího prostředku. Na glazovaných dlaždicích nezůstávají skvrny a neuškodí jim ani rozlité červené víno, jako například koberci. K čistotě postačí vlhký hadr. Neglazovaná slinutá dlažba Vilbostone je již ve výrobě opatřena povrchem vilbostoneplus. Toto zapečetění ji pak chrání před většinou běžných skvrn objevujících se v domácnosti.

Jednoduché čištění
Jednoduché čištění

Bezbariérové bydlení a mnohostranné ztvárnění

Právě koupelny by v dnešní době neměly mít žádné zbytečné prahy. Dlažbu a mozaiku lze dokonale využít i pro bezbariérové sprchy a koupelny. Díky svému protiskluznému povrchu představují bezpečný podklad. Dalším přínosem je, že mozaiky, od malých formátů až po velkoformátové, nabízejí nepřeberné možností ztvárnění. Rozmanitost barev, designů a povrchů je opravdu nepřeberná. Jako prostředek ztvárnění nabídnou řešení pro každý styl a vkus, a to v každé oblasti použití.

Slinutá dlažba vilbostone je mrazuvzdorná a odolná vůči nepříznivému počasí, takže je ideální pro balkony a terasy. Právě zde se osvědčí protiskluzné vlastnosti dlažeb, protože vám zaručí bezpečnou chůzi i na mokrém povrchu. Obklady a dlažby jsou přitom stálobarevné a neblednoucí, neztratí barvu ani na prudkém slunci na terase.

Bezbariérové bydlení a mnohostranné ztvárnění
Bezbariérové bydlení a mnohostranné ztvárnění

Stejný vzhled jako první den

Dlažby jsou odolné a neopotřebují se ani po desetiletích používání. Jsou totiž značně odolné vůči poškrábání a vzniku trhlin. Odolají i botám na vysokém podpatku, protože snesou velkou zátěž. Na dlažbě nezůstanou ani stopy po rozžhaveném popelu z krbů, pecí nebo z cigaret, který každý jiný povrch trvale poškodí.

V souladu s životním prostředím

Obklady a dlažby jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které se v přírodě vyskytují téměř neomezeně. Lze je rovněž ekologicky zlikvidovat. Kromě toho odpad vzniklý ve výrobním procesu je možné z 85 % znovu recyklovat.

Vzhledem k tomu, že firma Kreiner je dlouholetým prodejcem keramických obkladů a dlažby Villeroy & Boch, má s touto firmou a jejími výrobky nemalé zkušenosti. Společně v minulosti vznikly dvě vzorkové prodejny v Praze a Plzni, kde si zájemci mohli prohlédnout nejenom obklady, ale i ostatní sortiment Villeroy & Boch. Vzorková prodejna v Praze, Klimentské ulici byla v nedávné době zcela přestavěna a opět se projektu ujal architekt Villeroy & Boch Udo Jäger, který vytvořil nový moderní koncept. Právě zde máte příležitost si výrobky prohlédnout zblízka a dozvědět se o nich vše podstatné.

Publikováno: 30. 9. 2015, Autor: Kreiner (text a foto), Profil autora: Redakce