reklama

Novinky 18. ročníku veletrhu Střechy Praha

Největší setkání výrobců, dodavatelů, odborné veřejnosti a zákazníků z oboru střech nabídne již po osmnácté veletrh STŘECHY PRAHA. Tento nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech proběhne 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany společně s veletrhem ŘEMESLO PRAHA, největším českým setkáním řemeslníků, a veletrhem úspor energií SOLAR PRAHA.

Novinky 18. ročníku veletrhu Střechy Praha

Předchozího ročníku veletrhu se zúčastnili nejvýznamnější výrobci a dodavatelé střešních materiálů, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů, nářadí a strojů, včetně firem nabízejících solární systémy. Zájem firem o účast na dalším ročníku je opět větší než v loňském roce, což reflektuje opakovaně naplněné výstaviště žádanou cílovou skupinou návštěvníků se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

Na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci těšit?

Kromě tradičních a oblíbených projektů, jako jsou bezplatná poradenská centra pro všechny oblastivýstavby a úspory energií, centrum fasád, přednášky, fóra, prestižní soutěže či praktické ukázky řemesel, se připravují nová témata a s tím související celkové rozšíření veletrhu.

Na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci těšit?
Na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci těšit?

Konference, fóra i nový souběžný veletrh

První veletržní den proběhne například mezinárodní konference Izolace 2016 zaměřená na obvodové pláště a stavební fyziku. Nový obsah obohacený o zkušenosti ze zahraničí bude mít Fórum Dřevěné konstrukce střech, které pořádá ČKAIT, odborný partner veletrhu. Nově bude pojato téma využití dřeva nejen ve stavebnictví, ale ve všech oblastech života v rámci veletrhu Cesty dřeva (pořádá ABF).

Rozšíření veletrhu o další výstavní halu

Veletrh se zvětšuje o další halu, kde bude probíhat soutěžní přehlídka stavebních řemesel a množství praktických ukázek nejen stavebních řemesel. Cílem je zvýšit zájem veřejnosti a budoucích řemeslníků o stavební učební obory a rozšířit základnu kvalifikovaných řemeslníků v ČR. Toto téma je klíčové i pro významného partnera veletrhu, kterým je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Ta intenzivně pokračuje v ofenzivě na podporu drobných živnostníků a vyhlašuje rok 2016 Rokem řemesel. Součástí je i vloni nastartovanýprojekt Fandíme řemeslu, k němuž proběhne řada akcí i v rámci veletrhu.

Rozšíření veletrhu o další výstavní halu
Rozšíření veletrhu o další výstavní halu

Prestižní soutěže

Jubileum oslaví prestižní soutěž ZLATÁ TAŠKA o nejlepší exponáty veletrhu. V roce 2016 proběhne již její 15. ročník. Pokračovat bude i tradiční soutěž o nejlepší Střechařský inzerát, k níž nově přibude soutěž Pour Féliciter o nejoriginálnější PF 2016.

Prestižní soutěže
Prestižní soutěže

Solar praha

Bohatý program nabídne i souběžný veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů Solar Praha, který se bude věnovat novelám Energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích, zkušenostem z programu Nová zelená úsporám, opatřením na snížení administrativní i finanční zátěže pro malé solární výrobce a rozvoji střešních fotovoltaických elektráren.

Více informací najdete na www.strechy-praha.cz.

Publikováno: 9. 10. 2015, Autor: Střechy Praha (tisková zpráva), Pavla (foto) , Profil autora: Redakce