Chraňte svůj majetek protipožárními dveřmi SAPELI

Dveře SAPELI vydrží v ohni až 33 minut bez porušení. Údaj vyplývá ze zprávy České obchodní inspekce (ČOI), která na podzim letošního roku provedla test na vybraném vzorku vstupních dveří. Protipožární dveře největšího a zároveň nejstaršího výrobce dveří a zárubní u nás, tak o celé tři minuty převyšují předepsanou normu, ve které by dveře při konfrontaci s ohněm neměly ztrácet své základní vlastnosti.

Chraňte svůj majetek protipožárními dveřmi SAPELI

Při zkoušce jsou dveře vystavovány náročným teplotám, při kterých musí splnit tři základní kritéria. Protipožární dveře SAPELI v kritériích izolace a radiace dosáhly času 38 minut, v požadavku celistvosti 33 minut.

V poslední době se na trhu objevují produkty, které ani zdaleka nedosahují předepsaných požadavků. V tomto testu naše protipožární dveře obstály na výbornou a minimálně o 3 minuty překonaly stanovené normy. Proto je SAPELI jedním z mála výrobců, který nabízí protipožární a kouřotěsné dveře prověřené dlouholetým provozem a zároveň splňující přísné atesty.

Protipožární dveře SAPELI
Protipožární dveře SAPELI

Při volbě vstupních dveří musíme myslet nejen na ochranu vlastního majetku, ale také na platné normy a předpisy. Téměř každý druhý požár vzniká v bytech, odkud se dále šíří. Je třeba tak vybírat dveře s platným požárním certifikátem. Bez něj ohrožujete bezpečnost nejen svou, ale i ostatních. Za škody pak nesete zodpovědnost právě vy.

Myslete především na bezpečnost

Protipožární ochrana je v některých případech opravdu nezbytná. Nejedná se pouze o domácnosti, ale také o vybavení firemních kanceláří, skladů a jiných užitkových prostor. V těchto případech ty správné bezpečnostní dveře přispívají k požární ochraně budov a zabraňují dalšímu šíření plamenů. Ve výsledku tak poskytují hlavně dostatek času na bezpečný únik.

Cílem v SAPELI je v první řadě chránit život a zdraví spotřebitele. Protipožární ochranu za žádnou cenu nepodceňují, protože každá minuta navíc může být ve výsledku opravdu rozhodující a zachraňovat lidské životy. Dveře podléhají náročným testovacím procesům, které sto procentně prověří jejich funkčnost a odolnost. Kladné výsledky České obchodní inspekce to jen potvrzují.

Dveře SAPELI tak mohou najít uplatnění i v těch nejnáročnějších prostorách. Další přidanou hodnotou a vítaným bonusem hlavně v domácnostech je, že spotřebitel nemusí slevit ze svých estetických nároků. Speciální protipožární dveře SAPELI je možno si vybrat v jakémkoliv nabízeném dekoru.

Pozn. Při testu se komplexně zkouší požární odolnost a kouřotěsnost jednotlivých sestav dveří. Při určených teplotách se hodnotí tři základní kritéria - celistvost, izolace a radiace. Protipožární dveře mají ve stanoveném čase 30 minut, v těchto bodech zachovat svoji dělící funkci, aniž by došlo k porušení jejich základních vlastností.

Autor: SAPELI (text a foto)

Související k tématu