Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Když se manželé Červení rozhodovali, jaké si pořídí bydlení, dřevostavba vyhrála. Hlavními důvody této volby byly láska ke dřevu, důvěra v moderní systémy suchého stavebnictví a v neposlední řadě rychlost výstavby. V rodinném domě v Rýmařově strávili první rok a nízké náklady na vytápění předčily jejich očekávání.

Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

V rodinném domě v okrese Bruntál žije čtyřčlenná rodina – dva dospělí a dvě děti. Prakticky řešená dvoupodlažní dřevostavba nabízí rodině dostatek prostoru a soukromí. Při zvažování typu stavby byla volba jasná. Díky materiálům, které se vyvíjejí a vyrábí na základě požadavků trhu, se vlastnosti montovaných dřevostaveb dostali na vrchol současného stavebnictví. Pozitivní roli hrála energetická nenáročnost, rychlost a přesnost výstavby, akustika budovy a absence veškerých vícenákladů spojených se stavbou.

Při stavbě domu nebyly použity složité a drahé technologie, dům nesplňuje kritéria pasivního domu. I tak byli majitelé po prvním roce bydlení v novostavbě velmi překvapeni nízkými náklady na její provoz. Celkové náklady na vytápění jsou cca 8 000 Kč za rok. Jak je vidět, jednoduchost skrývá nejen krásu, ale mnohdy i úsporu.

Montovaná dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou
Montovaná dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Technické údaje

Dispozice domu: 4+1, garážPlocha pozemku: 630 m2Zastavěná plocha: 115 m2Konstrukce: montovaná dřevostavba RD Rýmařov + zesílení TMF na 150 mm – U=0,14Střecha: sedlová 38°, betonová krytina BendersOkna: 7komorový plastový profil, izolační trojskloPodlahová krytina: vinyl clickVytápění: FENIX; přízemí: elektrické podlahové, podkroví: přímotopy SoliusMěrná spotřeba energie na vytápění: 74 kWh/(m2/rok) – ze štítku (skutečná je skoro o polovinu nižší)Cena stavby (bez garáže): 2 698 327 Kč s DPH (vč. základové desky)

Projekt CESTY DŘEVA poradí zájemcům o nové bydlení

Přemýšlíte i vy o novém bydlení a nevíte, jakému typu domu dát přednost? Komplexní představu o montovaných dřevostavbách i obecně o materiálu dřevo si budete moci udělat na chystaném veletrhu CESTY DŘEVA. Ten se v premiéře uskuteční souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, od 21. do 23. ledna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Pro vstup na veletrh využijte ZLEVNĚNOU VSTUPENKU, kterou najdete na cestydreva.cz/sleva

Autor: ABF (text a foto)

Související k tématu