Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí

Když vás vítají studená rána a večery, hodí se doma a na pracovištích přitápět. Protože často není zapotřebí topit po celý den, rádi sáhneme po topidlech, které nám pomohou v prostoru krátkodobě zvýšit teplotu.

Teplo – základ pro příjemné pracovní prostředí

V domech jsou například skvělým řešením krby, v bytech pak různé pojízdné a přenosné radiátory, infrazářiče apod. Pro vyhřátí pracovních prostor se však velmi dobře hodí také rozmanité teplomety a teplogenerátory, které jsou určeny ke krátkodobému zvýšení teploty. Tyto výrobky vám pomohou zpříjemnit pracovní prostředí ve studených měsících. Mají širokou škálu využití například ve stavebnictví, zemědělství, i při domácím kutění v garáži či v dílničce.

Teplomety

Teplomety
Teplomety

Co si můžete pořídit? Nejprodávanějším teplometem se stal typ BRI TB01005, který má výkon 4,4 kW. Je vybaven bezpečnostní pojistkou, má keramický hořák a nastavitelný víceúčelový držák. Teplomet je vyroben z kvalitního pozinkovaného plechu, který zaručí jeho odolnost.

Teplomety
Teplomety

Dalším z produktů, které jsou určeny k vytápění prostor, je teplomet ARDENT, typ 2171. Tento teplomet je oblíben u zákazníků díky svému ideálnímu poměru ceny k výkonu. Je přímo připojen k propan-butanové láhvi.

Teplogenerátory

Teplogenerátory
Teplogenerátory

Další možností jsou teplogenerátory, které se liší výkonem (5 kW až 35 kW). Mají rovněž tepelnou pojistku, piezozapalování i důležitou pojistku proti přehřátí. Jejich výkon je plynule regulovatelný. Tyto přístroje fungují tak, že elektrický ventilátor nasává studený vzduch, který ohřeje propan-butanový hořák. Teplý vzduch je pak vháněn do prostoru. Nejvíce najdou tyto teplogenerátory uplatnění k temperování větších prostor. Výrobky jsou na trh uváděny v nerezovém provedení.

Také je důležité si uvědomit, že při nákupu těchto produktů nesmíte zapomenout zkontrolovat, zda balení obsahuje regulátor s dostatečným výkonem a vhodnou délku hadice.

Připraveno ve spolupráci s Meva a.s.

Autor: Elena (text), Meva (foto)

Související k tématu