reklama

Nová kuchyň nebo rekonstrukce té staré?

Chystáte se pořídit si novou kuchyň? Nebo budete rekonstruovat tu původní? V obou případech budete muset řešit spoustu důležitých otázek. Důležitý je nejen vzhled nové kuchyně, ale i její funkčnost. K čemu vám bude krásná nablýskaná stěna v designových barvách, když z praktického hlediska bude téměř k nepoužití. Přinášíme několik rad, na co byste neměli zapomenout. A na nákupy můžete vyrazit třeba do BAUHAUSu.

Nová kuchyň nebo rekonstrukce té staré?

Kuchyňské trendy

V poslední době jsou velmi oblíbené kuchyňské skříňky v dekoru bílý lesk. V současné době je moderní mít ve stejném dekoru pracovní desku a obložení stěny za pracovní deskou. Dalším velmi oblíbeným prvkem jsou kompozitové dřezy a pákové baterie ve stejném dekoru. Ty jsou například v barvě béžové či černé v kombinaci s nerezem či chromem. Můžete tak mít dřez a baterii v podobném barevném odstínu jako pracovní desku. Dalším velmi efektivním prvkem nejen v kuchyni jsou LED světelné pásky či stále moderní podlinková svítidla.

Z čeho můžeme vybírat v případě, že se rozhodneme pro novou kuchyň?

Doporučili bych vám kvalitní české kuchyně Koryna s dlouholetou tradicí, které jsou k dostání exkluzivně v BAUHAUSu. Vybírat můžete ze tří různých barevných provedení. Zásuvky jsou opatřeny systémem Soft Close pro bezpečné a tiché dovírání. Dvířka jsou foliovaná, mají vysokou mechanickou odolnost a snadno se udržují. Můžete doobjednat jednotlivé skříňky a vlastně si tak vytvořit ryze vlastní kuchyň dle vašich potřeb. Nebo můžete pořídit kompletní sestavy včetně spotřebičů, pracovní desky, dřezu a baterie s montáží na adrese zákazníka do 30 km od specializovaného centra BAUHAUS. Doprava v České republice je zdarma.

Z čeho můžeme vybírat v případě, že se rozhodneme pro novou kuchyň?
Z čeho můžeme vybírat v případě, že se rozhodneme pro novou kuchyň?

Kolik taková kuchyňská linka Koryna stojí, není to moc drahé?

Tyto kvalitní kuchyňské linky pořídíte již od 9.990 Kč. Je proto dobré se zamyslet, jestli se vyplatí renovovat starou kuchyňskou linku, místo abyste zakoupili úplně novou. Pokud však vaše prostory neumožňují umístit velkou linku nebo chcete malý pracovní kout například na chalupu či do studentského bytu, poohlédněte se po tzv. kuchyňském bloku. Pořizovací náklady se pohybují již od 3.390 Kč a vybrat si můžete také z několika dekorů (akát, ořech nebo dub) a šířek 1,8 a 2,4 metru.

Kolik taková kuchyňská linka Koryna stojí, není to moc drahé?
Kolik taková kuchyňská linka Koryna stojí, není to moc drahé?

Kuchyň na splátky nebo montážní servis

V BAUHAUS lze zakoupit i na splátky. V současné době platí akční nabídka, kdy vám vrátí až 100 % úroků. Bližší informace se dozvíte přímo ve specializovaných centrech. Pořídit zde můžete zároveň i odsavače par, pracovní desky, vodovodní baterie, úchytky, obklady a mozaiky, barové stoličky nebo kuchyňská svítidla a podlinková osvětlení.

Pokud si na smontování nové kuchyně netroufnete, pak je tu pro vás montážní servis, který zajišťuje odbornou montáž výrobků zakoupených ve specializovaném centru BAUHAUS. Jedná se například o montáž schodů, dveří, sprchových koutů, ale i již zmiňovaných kuchyní. Tato služba zahrnuje montáž včetně realizace celého projektu na klíč. Na drobné opravy, jako je například kapající kohoutek, můžete využít hodinového manžela.

Kuchyň na splátky nebo montážní servis
Kuchyň na splátky nebo montážní servis

Renovace staré kuchyně

Pokud přeci jen stará kuchyň ještě slouží, ale její vzhled vás již nebaví, zkuste vyměnit například pracovní desku. Ta totiž patří k těm částem kuchyně, které se nejčastěji poničí. Časem se na desce mohou objevit škrábance a oděrky, ve kterých se drží nečistota. A stačí se poohlédnout po nějakém neokoukaném dekoru a kuchyň dostane zcela novou tvář. Pokud zakoupíte desku v centru BAUHAUS, zdarma vám vyříznou otvor pro dřez, baterii nebo varnou desku. Desku si můžete nechat i ohranit krycí hranou ve stejném dekoru.

Chcete přeci jen změnit vzhled dvířek? Zkuste samolepicí fólii. Nestojí tolik, jako pořízení nových skříněk a dekor můžete měnit třeba každý rok.

Publikováno: 2. 2. 2016, Autor: BAUHAUS (text a foto), Pavla (text) , Profil autora: Redakce