reklama

Kohoutek a slepička - výroba velikonoční dekorace

Děti se nevydrží na dekorace, které si spolu s rodiči vytvořily, jen dívat. Chtějí si přirozeně s nimi hrát. Proto bude vhodnější, když na velikonoční dětské tvoření použijete místo křehkých a snadno rozbitných „vejdumků“ vejce z plastu.

Vyrobte si s dětmi velikonoční dekoraci v podobě kohoutka a slepičky. Stačí jen postupovat dle našeho jednoduchého návodu a plastová vajíčka! (Zdroj: TOPP)

Na jednu takovou figurku budete potřebovat zelené nebo oranžové umělohmotné vajíčko velké asi 6 cm (pokud je ve výtvarných potřebách neseženete, kupte je v barvě, která je zrovna na skladě a povrch upravte podle vlastní potřeby disperzní nebo akrylovou barvou, k dostání jsou i vejce z papírové hmoty nebo polystyrenu), červený a žlutý tvrdý papír, bílý, žlutý a červený fix silný 1 až 2 mm, dvě oči o průměru 4 mm, bílé peříčko. Podle toho, jak velké velikonoční hejno drůbeže chcete vytvořit, si potřeby vynásobte.

Na hřebínek, zobáček, lalůčky a nohy vyrobte šablonu a obkreslete ji (nebo kreslete přímo) na příslušný tvrdý papír. Jednotlivé díly vystřihněte. Tupý konec vajíčka odřízněte. Na špičce vajíčka pak udělejte asi 1 až 1,5 cm dlouhý zářez na hřebínek. Hřebínek pak cvičně zastrčte do zářezu, příp. zářez ještě zvětšete nebo rozšiřte.

Vajíčko pak pomalujte zeleně nebo oranžově. Lakovými fixy následně domalujte květinový motiv, přičemž vždy začínejte žlutým nebo červeným středem. Připravený hřebínek zasuňte do zářezu a zafixujte lepidlem, které kápnete do vajíčka. Lalůčky, zobáček a oči pomocí pinzety nalepte. Odříznutý okraj vajíčka potřete lepidlem a nasaďte na nohy. Slepičce nakonec nalepte ocasní peříčko.

Více nápadů najdete v knize Vajíčko trošku jinak.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram.

Publikováno: 19. 3. 2016, Autor: Redakce