Výrobek, který ocení laici i profesionálové

Loňské plány, co vybudovat, přestavět a upravit, často nevyšly na sto procent. A protože venku již vše začíná pučet, nastává ten správný čas si naplánovat, s čím začneme. Jaký použít materiál, z čeho udělat přístřešek na stání, co udělat se starou stodolou, která by už potřebovala rekonstrukci, z čeho postavit letní sezení s grilem a udírnou atd... Jako nejvhodnější materiál se nabízí cihla. Hodí se na vše a je to opravdu lety i historií odzkoušený materiál.

Výrobek, který ocení laici i profesionálové

Dnešní cihla už dávno není to, co znali naši pradědové, dědové, často i naši rodiče, tedy přesně specifikovaný kus vypálené hlíny o rozměru 20 x 15 x 7 cm. Desítky, možná stovky let nic lepšího nebylo, snad i proto, že to tehdejším potřebám stačilo a stavebníkům i vyhovovalo. S postupem doby však nastala potřeba cihlu inovovat, dát ji jiný tvar a změnit i její užitné hodnoty. Jiné cihly jsou potřeba na výstavbu obvodového zdiva, jiné na výstavbu vnitřních příček. Z jiných cihlových materiálů se dělají překlady, stropnice, ale i komínová tělesa.

Dnešní doba nabízí nové možnosti a ve stavebnictví to platí dvojnásob. Říká se, že dříve vše bylo mnohem jednodušší. Když si někdo chtěl obložit koupelnu, tak bylo vybráno hned. Byly jedny, maximálně dvě barvy obkladaček a jeden formát a nemuselo se dlouho mudrcovat, co tam dát. Ale dneska je to rozhodování na několik dnů.

Cihlový systém HELUZ: výrobek, který ocení laici i profesionálové
Cihlový systém HELUZ: výrobek, který ocení laici i profesionálové

To též samozřejmě platí i o cihlách. Každopádně musíme vědět, na co cihlu chceme použít, co od ní očekáváme, jaké požadujeme její užitné vlastnosti. Musíme vědět, jestli zamýšlená stavba nebo stavební úpravy vyžadují tepelné zaizolování a musí splňovat současné tepelně izolační a pevnostní požadavky.

To vše je závislé na volbě materiálu, tedy té správné cihly. Když se podíváme na odborné hodnocení nejlepších stavebních materiálů v roce 2014, jednoznačně vítězí v kategorii obvodového zdiva cihla Heluz Family 50 2in1. Právě tato cihla splňuje dnešní vysoké tepelněizolační a pevnostní parametry. Je ideálním moderním zdícím materiálem, který umožnuje velmi rychlé a přesné zdění s využitím lepidla nebo pěny.

Cihlový systém HELUZ je nenahraditelný

Jak už bylo řečeno, každá stavba, nebo stavební úprava dnes má jiné požadavky na užitné nebo technické parametry. Tomu také odpovídá dnešní nabídkový sortiment cihelných materiálů. Společnost HELUZ, jako lídr na českém a dá se říct i slovenském trhu, nabízí přesně to, co potřebujete.

Cihlový systém HELUZ je nenahraditelný
Cihlový systém HELUZ je nenahraditelný
Cihlový systém HELUZ je nenahraditelný
Cihlový systém HELUZ je nenahraditelný

Neomezená životnost cihlového systému HELUZ

Materiál, jehož životnost není na 30, 40, 50 let , ale jedná se o produkt staletími prověřený. Nemusí tedy u svých výrobků deklarovat jejich životnost, aby odběratele přesvědčil, že cihelný materiál je skutečně dlouhověký, jedinečný a nenahraditelný.

Nemusíte zateplovat

Je to bezkonkurenční cihelný materiál na obvodové zdivo, který při správné sortimentní skladbě, není nutné zateplovat. To není výmysl, to je fakty doložená realita!

Ekonomické bydlení

Ideální stavební materiál pro pasivní a nulové bydlení. Se sortimentem HELUZ se staví domy s minimální energetickou náročností.

Komplexní systémová řešení

Společnost HELUZ umí i víc. Nabízí komplexní systémy - tedy systémová řešení, jak správně postavit dům od stěny až po komín. Zjednodušeně řečeno jakou použít cihlu, tvárnici, lepidlo, nabízí bezpočet řešení, které s hrubou stavbou souvisí. Poskytuje i veškerou technickou podporu včetně výpočtu materiálu na stavbu a zajištění dopravy.

Komplexní systémová řešení
Komplexní systémová řešení

Rychle, levně a jednoduše

S výrobky HELUZ se dá stavět rychle, snadno a jednoduše. Stavba z produktů HELUZ šetří čas i peníze. To co dříve platilo o době trvání hrubé stavby, dnes již dávno neplatí. Čas výstavby s výrobky HELUZ je srovnatelný s jinými stavebními konkurenčními konstrukčními materiály, a to i v porovnání s dřevostavbou, která vždy platila za to nejrychlejší řešení.

Rychle, levně a jednoduše
Rychle, levně a jednoduše

Zdravě a ekologicky

A aby byl výpočet o cihelném materiálu opravdu komplexní, je nutné připomenout a zdůraznit, že HELUZ myslí i na zdraví budoucích uživatelů staveb a ekologii. Konstrukční materiál totiž přímo ovlivňuje prostředí, ve kterém žijete, vnitřní klima budov. A to cihla splňuje stoprocentně.

Autor: Heluz (text a foto)

Související k tématu