reklama

Přesné a ostré hrany při malování

Chystáte se vymalovat váš byt a rádi byste opustili od klasické bílé barvy? Bojíte se barevných přechodů a služby profesionálního malíře jsou pro vás moc drahé? Nezoufejte. Řešení je velmi snadné. Kouzlo ostrých barevných přechodů totiž spočívá ve výběru správné maskovací pásky.

Přesné a ostré hrany při malování

Jakou pásku vybrat

Malířské pásky běžně koupíte v jakémkoli hobby řetězci. V oddělení malířských potřeb vás zcela jistě překvapí velký výběr různých maskovacích pásek. Vyvstane otázka, jaká páska je nejvhodnější a kterou vybrat? V případě tvorby barevných přechodů vám určitě nebude stačit univerzální standardní malířská páska, je příliš silná a pro tvorbu ostrých hran zcela nevhodná. Bude potřeba sáhnout pro pásky určené speciálně pro barevné přechody. Vyznačují se specifickými vlastnostmi. Jsou velmi tenké, snadno se přizpůsobí a přilnou k povrchu a při jejich používání nedochází k podtékání barvy. Výsledkem jsou vždy přesné a rovné okraje.

Tip

Maskovací pásky tesa® Precision jsou velmi tenké papírové pásky určené právě pro tvorbu ostrých hran při malování. Jsou zvlášť přizpůsobeny pro použití ve venkovním a vnitřním prostředí. Maskovací páska do exteriéru tesa® Perfect Outdoor je UV odolná a nalepenou ji můžete ponechat až 8 týdnů, aniž by při jejím následném odstraňování došlo k poškození povrchu či zanechání zbytků lepidla na povrchu. Maskovací páska tesa® Perfect je určena do interiéru a je odstranitelná do 10 dnů od nalepení.

Tip
Tip
Tip
Tip

Potřebujete-li pásku nalepit na tapety nebo jiné citlivé materiály, bude se vám hodit páska tesa® Perfect Sensitive. Je vyrobena z rýžového papíru a má sníženou lepivost.

Tip
Tip
Tip
Tip

Malování oblouků

Pokud hodláte na stěnách vytvořit nepravidelné tvary a zahnuté linie, doporučujeme použít silně krepovanou maskovací pásku na oblouky tesa® Curves. Jedná se o velmi pružnou pásku, kterou můžete tvarovat dle potřeby. I při natažení bezpečně přilne k povrchu a umožní vytvořit ostré okraje.

Malování oblouků
Malování oblouků
Malování oblouků
Malování oblouků

Nezapomínejte, že každou pásku je potřeba po nalepení důkladně přitlačit ke stěně. Tím zabráníte podtékání barvy a dokonale tak využijete vlastností pásek tesa® Precision a tesa® Curves.

Pro správné odstranění pásky

Při výběru pásky hraje velkou roli doba její odstranitelnosti. To je doba, po kterou je možné pásku odstranit bez zanechání zbytků lepidla nebo poškození podkladu. Kvalitní pásky mají tuto dobu až několik dnů či měsíců, u základních se doba počítá pouze v hodinách. Vůbec nedoporučujeme používat pásky, které na etiketě nemají uvedenou žádnou dobu odstranitelnosti.

Pro správné odstranění pásky
Pro správné odstranění pásky
Pro správné odstranění pásky
Pro správné odstranění pásky

Nespoléhejte pouze na jeden druh malířské pásky. V praxi se mnohokráte ověřilo, že používání nejlevnější či nevhodné malířské pásky pro konkrétní činnost výsledek práce spíše prodraží a zkomplikuje.

Pásku z povrchu odstraňujte pod úhlem 45°C.

Pro správné odstranění pásky
Pro správné odstranění pásky

Výrobky tesa zakoupíte v hobby řetězcích, kutilských obchodech nebo v internetových e-shopech. Více informací o produktech tesa najdete na www.tesa-tape.cz.

Publikováno: 11. 4. 2016, Autor: tesa tape (text a foto), Profil autora: Redakce