reklama

Jaké pletivo zvolit k oplocení?

Pokud plánujete oplotit svůj pozemek, můžete zvolit z několika druhů oplocení. Na výběr máte od klasického čtyřhranného pletiva, přes svařované sítě a svařované panely až po použití např. lesnického pletiva. Abychom vám výběr oplocení usnadnili, připravili jsme pro vás souhrn hlavních výhod a nevýhod výše uvedených druhů oplocení.

Jaké pletivo zvolit k oplocení?

Klasika – čtyřhranné pletivo IDEAL

Klasické čtyřhranné pletivo IDEAL je nejvíce rozšířeným druhem oplocení. Jedná se dozajista o nejlevnější variantu trvalého oplocení pozemku. Vyrábí se v provedení se zinkovaným povrchem (Zn) nebo s povrchem poplastovaným (Zn + PVC). V nabídce je široká škála velikostí ok a provedení, jak se zapleteným napínacím drátem v horní a dolní části pletiva, tak rolí bez napínacích drátů. Hlavní výhodou provedení bez napínacího drátu je rychlejší instalace u zkušených montážníků a nesporně, díky kompaktnímu balení, jeho přeprava na delší vzdálenosti. Čtyřhranné pletivo IDEAL se zapleteným napínacím drátem je vhodnější na kratší úseky do 25 m. Čtyřhranné pletivo k oplocení se instaluje na převážně kulaté ocelové sloupky IDEAL.

pletivo IDEAL kompakt
pletivo IDEAL kompakt
pletivo IDEAL nezapletené
pletivo IDEAL nezapletené

Výhody:

+ levná varianta oplocení

+ rychlá a jednoduchá montáž

+ bezúdržbovost a dlouhá životnost

+ varianta pro tenisová hřiště

Nevýhody:

- nízký estetický vzhled

- nízká bezpečnost

Stále populárnější svařované sítě PILONET

Svařované sítě PILONET se stávají stále populárnějšími díky svému modernímu vzhledu a vysoké pevnosti. Vyrábí se pouze v poplastované verzi (Zn + PVC). I v tomto případě je možnost vybírat z více velikostí a různých průměrů drátu.

Hlavní rozdíl mezi klasickým čtyřhranným pletivem je v tom, že u svařovaného pletiva je každý vodorovný drát, drátem napínacím. Sítě se instalují na speciální sloupky PILCLIP (s montážní lištou) pomocí nerezových svorek. Varianty s nejsilnějšími dráty PILONET SUPER a PILONET SUPER STRONG slouží velmi často i jako bezpečností oplocení průmyslových areálů.

svařovaná síť PILONET heavy
svařovaná síť PILONET heavy
svařovaná síť PILONET v barvě antracit
svařovaná síť PILONET v barvě antracit

Výhody:

+ moderní vzhled

+ vyšší bezpečnost

+ vyšší pevnost

+ jednoduchá instalace

+ možnost vypnutí pletiva pomocí speciálních kleští

+ možnost výběru v populární antracitové barvě

Nevýhody:

- dražší než klasické pletivo k oplocení

- montáž na sloupky s montážní lištou (doporučeno)

Svařované panely PILOFOR

Svařované panely PILOFOR byly dříve řazeny spíše mezi oplocení průmyslové, které nebylo běžně k vidění u rodinného domu. Postupem času a vývojem za kterým stojí projektanti, se průmyslové panely využívají u rodinných domů více a více.

Svařované panely se nabízejí vždy ve standardní šířce 2,5m a různých výškách dle typu panelu, které se dělí dle síly drátů a jejich jak povrchového tak vzhledového provedení. Svařované panely jsou skvělým druhem oplocení a jejich obliba den ode dne roste.

svařovaný panel PILOFOR classic
svařovaný panel PILOFOR classic
svařovaný panel PILOFOR super
svařovaný panel PILOFOR super

Výhody:

+ moderní vzhled

+ vyšší bezpečnost

+ jednoduchá instalace

+ rychlá instalace

Nevýhody:

- dražší než klasické pletivo k oplocení nebo svařované sítě

pletivo IDEAL kompaktpletivo IDEAL nezapletenésvařovaná síť PILGATEsvařovaná síť PILONET middlesvařovaný panel PILOFOR classicsvařovaný panel PILOFOR super

Publikováno: 11. 5. 2016, Autor: Pilecký (text a foto), Profil autora: Redakce