reklama

BAUHAUS Rádce - markýzy

Tím, že markýza zadržuje větší část světelného záření, chrání nejen vaše venkovní posezení před slunečním zářením a deštěm, ale i napomáhá tomu, abyste neměli ve svém interiéru horko, a dopřeje i určité soukromí. Jak vybrat tu, která nám bude dobře a dlouho sloužit? Na co se zaměřit při nákupu? Čtěte dál, BAUHAUS Rádce přináší další zajímavé téma.

BAUHAUS Rádce - markýzy

Na co bychom si měli dát pozor při výběru markýzy?

Je důležité dbát na materiál a plošnou hmotnost použité látky, která vám určí kvalitu materiálu i míru propustnosti slunečního záření. Například textilie odolné v tahu, chrání mezi 90 - 100 % proti UV záření, jsou stálobarevné a jsou impregnované proti vodě i špíně. Vše se dozvíte v BAUHAUS rádci o markýzách.

Markýzy kazetové a bezkazetové

U kazetových markýz jsou látka i kloubová ramena kryta před povětrnostními vlivy a znečištěním, bezkazetové markýzy tuto ochranu postrádají. V případě, že chcete markýzu umístit např. na bok domu, kde svítí více slunce, je dobré si pořídit markýzu kazetovou. Naopak bezkazetovou markýzu je dobré umístit spíše tam, kde nebude tolik vystavena vnějším vlivům, např. při montáži do podhledů balkonu či domu. Všechny kazetové i bezkazetové markýzy mohou být na motorový či manuální výsuv.

Markýzy kazetové a bezkazetové
Markýzy kazetové a bezkazetové
Markýzy kazetové a bezkazetové
Markýzy kazetové a bezkazetové

Montování markýz

Ve většině případů se markýzy montují na vnější zdivo domu. Kromě ukotvení do zdiva může být markýza namontována například na stropě nebo krovech balkonu. Dále je také rozdíl v montážní sadě pro zateplovací systémy a v sadě bez zateplovacího systému. V takovém případě je, ale dobré se přijít poradit za odborníky do specializovaných center BAUHAUS. Ten, kdo by si i po poradě s odborníky na montáž netroufl sám, může využít montážní servis BAUHAUS.

Montování markýz
Montování markýz

Péče o markýzy

Na markýzy existují čistící i impregnační prostředky. Čisticí prostředky jsou vhodné pro čištění a péči před impregnací, používají se i při silném znečištění od ptačího trusu. Impregnace je dalším zvýšením impregnace, chrání materiál, odpuzuje vodu, brání znečištění a usnadňuje čištění markýzy.

Náš tip

Náš tip
Náš tip

Ten, kdo chce komfortně markýzu ovládat z pohodlí domova a ne manuálně za pomocí kličky, může si pořídit markýzu s motorem na dálkové ovládání.Pokud toužíte mít u domu zajímavost, pořiďte si designovou kazetovou markýzu s LED osvětlením. Tato markýza je na dálkové ovládání, vodoodpudivá a odolná vůči povětrnostním vlivům. Nebo sáhněte po mobilní boční markýze, která podobně jako paravan slouží jako výborná flexibilní ochrana proti nežádoucím pohledům sousedů a mírnému větru. Tato markýza je impregnována a je vodoodpudivá.

Publikováno: 5. 8. 2016, Autor: BAUHAUS (text a foto) , Profil autora: Redakce