Cítíte se v panelovém bytě bezpečně?

Poradíme vám, jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor.

Cítíte se v panelovém bytě bezpečně?
Jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor?
Jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor?

Společné prostory

Víte, kdo se pohybuje po vašem domě? Anonymita panelových domů je problém, často ani neznáte své sousedy a rozhodnout, zda pustit dovnitř skutečné řemeslníky či úřední osoby, bývá složité. Je určitě minimálně dobré stanovit v domě pravidla a těmi se řídit, například zamykat hlavní vchod. Ale vždy je potřeba myslet na to, že lidský faktor může domluvená pravidla snadno změnit. Proto je nezbytně nutné spolehnout se mechanické a elektronické zabezpečení. Vše začíná u certifikovaných bezpečnostních dveří do bytů. Nicméně je vhodné případného pachatele odradit také přímo před domem, například instalací kamery, která monitoruje hlavní vchod. U všech bezpečnostních prvků je velmi důležitá odborná montáž, která nejen zaručí jejich správné a dlouhodobé fungování, ale umožní získat i slevy na pojistném.

Společné prostory
Společné prostory

Zajištění sklepních prostor

Po bytech je dalším vykrádaným prostorem sklepní koje. Vstup do sklepních prostor je vhodné zabezpečit bezpečnostními dveřmi alespoň ve 3. bezpečnostní třídě Pokud máte ve sklepech okna, i ta by měla být zabezpečena nejlépe mřížemi. Mechanická překážka zloděje často odradí a ti si raději vyberou nezabezpečené prostory.

Zajištění sklepních prostor
Zajištění sklepních prostor

Zabezpečení bytů

Bydlíte v přízemí? Pak jistě víte, že i okna či balkónové dveře mohou lákat zloděje. Na okna je možné nalepit bezpečnostní fólie, které znemožní rozbití skla, stejnou fólii můžete využít i na balkónové dveře. Vstup do bytu je místem, které by mělo splňovat i požadavky na protihlukovou úpravu a požární předpisy. Při výběru nových dveří dejte na doporučení. Kvalitní bezpečnostní dveře vám budou sloužit mnoho let, proto doporučujeme pečlivě zvážit veškeré parametry, ale i poprodejní služby, jako je servis a záruka. Nákup u renomované firmy se v tomto případě určitě vyplatí. Doporučit vám můžeme dveře SD 101 od firmy NEXT. Jsou dostupné v široké škále povrchových úprav a ladí ke každému interiéru. Zároveň splňují veškeré nároky na bezpečí a lze je instalovat do původní, kvalitně a rovně zazděné ocelové zárubně.

Zabezpečení bytů
Zabezpečení bytů
Zabezpečení bytů
Zabezpečení bytů

Více se dozvíte na www.next.cz.

Autor: Next (text a foto)

Související k tématu