reklama

Co čím lepit aneb praktické rady nejen pro kutily I.

Nalepit obložení stěny, přilepit práh, schod, zrcadlo nebo polici je v současné době snadné. Montážní lepidla za posledních několik let dokázala v mnohých případech nahradit vrtačku, hmoždinky a hřebíky. Důvod je jasný. Lepení má hned několik výhod, je snadné, čisté a šetří čas. Nemusíte být profesionál, aby výsledek vypadal dobře.

Co čím lepit aneb praktické rady nejen pro kutily I.

Čím přilepit parapet?

Vyměňujete-li okna, nebo je jen rekonstruujete, často dojde i na výměnu parapetu. Parapety můžete využívat jak v interiéru, tak v exteriéru, kde na ně působí vlhkost. V takovém případě je třeba použít montážní lepidlo, které je určené pro aplikaci v obou prostředích. Ideálním pomocníkem při lepení parapetů je Pattex Express Fix. Spolehlivě lepí různé druhy materiálů včetně cihel, keramiky, betonu, hobry, sádrové lepenky, překližky, kamenů či MDF.

Čím přilepit parapet?
Čím přilepit parapet?

Pattex Express Fix je vhodný nejen pro instalaci parapetů, ale také pro lepení obložení, soklových a přechodových podlahových lišt a celé řady krycích a ozdobných prvků. Je oblíbený zejména pro svou okamžitou pevnost.

Čím upevnit práh?

Práh je místo, které velkou měrou zatěžujeme. Proto i jeho samotné přilepení vyžaduje speciální montážní lepidlo, které odolá velké zátěži a je určené pro náročné lepení. Pattex Profi Fix je montážní lepidlo, které se specializuje na lepení extrémně zatěžovaných ploch. Snadno lepí běžné stavební materiály: beton, dřevo, kov, PVC, keramické dlaždice, suché zdivo, kachličky, obklady a desky. Využívá se například pro lepení schodových lišt, prahů a obkladů stěn.

Čím upevnit práh?
Čím upevnit práh?

Čím přilepit zrcadlo?

Přilepit zrcadlo je velmi náročné. Důvodem není jen hmotnost zrcadla, jak by se dalo předpokládat, ale také speciální vrstvička na zadní straně, která vytváří zrcadlící se efekt. Některá lepidla po aplikaci naleptají tuto vrstvičku a na přední straně zrcadla se pak objeví nepěkné mapy, které se již nedají odstranit, a zrcadlo je nenávratně poškozeno. Proto je třeba vybrat si lepidlo, které bude mít vysokou lepicí sílu a navíc bude jeho receptura uzpůsobena pro lepení zrcadel.

Čím přilepit zrcadlo?
Čím přilepit zrcadlo?

Lepidlo Pattex Total Fix je špičkou v montážním lepení. Trvale elastické lepidlo je odolné proti vodě. Spojuje různé materiály, jako je například dřevo, kov, plast, sklo atd. Je vynikajícím pomocníkem při lepení nejen zrcadel, ale také například při lepení skleněného obložení stěn v kuchyni.

Široká škála montážních lepidel Pattex zahrnuje jednotlivé druhy odpovídající různým použitím a různým materiálům. Informace o ostatních montážních lepidlech Pattex včetně návodů a ukázek naleznete na www.pattex.cz.

Publikováno: 31. 8. 2016, Autor: Pattex (text a foto) , Profil autora: Redakce