reklama

OCULTO pomůže zachovat přírodní vzhled dřeva

Čas od času je potřeba zrenovovat parkety v interiéru nebo třeba dřevěný nábytek. Jak ale postupovat, pokud chceme zachovat přírodní vzhled dřeva a zároveň dřevo naimpregnovat? Použijte vodou ředitelný impregnační olej OCULTO.

OCULTO pomůže zachovat přírodní vzhled dřeva
Renovace parket
Renovace parket

OCULTO je vodou ředitelný impregnační olej na parkety a dřevěný nábytek. Používá se především v interiérech. Po renovaci parket získáte dokonale hladký povrch s protiskluznou úpravou. Díky UV filtrům obsaženým v nátěru zabráníte, nebo alespoň zpomalíte žloutnutí dřeva. Správnou aplikací docílíte dokonalé ochrany a přitom přirozeného vzhledu parketové podlahy nebo dřevěného nábytku.

Renovace parket
Renovace parket

Aplikace nátěru

Základem je příprava povrchu. Dřevo obrousíte ve směru vlákna (použijte brusné zrno 120 - 150) a prach důkladně odstraňte. Je dobré použít průmyslový vysavač, popř. povrch podlahy ještě setřít. Vodou ředitelný olej Oculto se aplikuje ve třech vrstvách. Obsah nádoby důkladně promíchejte, olej není třeba ředit. Nátěr provádějte válečkem, popř. štětcem tak, aby jednotlivé tahy byly provedeny“mokrý do mokrého”. První vrstvu nechte důkladně zaschnout alespoň 2 - 4 hodiny v závislosti na množství naneseného laku, teplotě i průvanu v místnosti. Bez broušení naneste druhou vrstvu a nechte opět důkladně zaschnout. Po dokonalém zaschnutí je potřeba povrch přebrousit lakovým brusným papírem zrno 150-180. Opět odstraníte brusný prach, pokud stíráte, nechte uschnout alespoň půl hodiny a aplikujte třetí nátěr. Pro lepší odolnost povrchu je dobré přidat vhodné tužidlo. Po 24 hodinách je povrch plně pochozí.

Renovace parket
Renovace parket

Při práci s olejem používejte výhradně nerezové nářadí. Pracovní pomůcky omyjete bezprostředně po práci vodou. Chcete-li povrch namořit, použijte pouze Ciranova AQUAPAD s tužidlem.POZOR: Pokud chcete nanést přípravek OCULTO na dřevo s velkým obsahem pryskyřic nebo tříslovin, může dojít ke změně odstínu dřeva. Vyzkoušejte proto nátěr nejprve na málo viditelném místě.

Pro následnou údržbu použijte přípravek Hard Floor Fresh od Ciranovy.

Aplikace nátěru
Aplikace nátěru
Aplikace nátěru
Aplikace nátěru

Publikováno: 13. 9. 2016, Autor: Acolor (text a foto) , Profil autora: Redakce