reklama

Lze efektivně a účinně osvětlit výrobní či rezidenční prostory? Ano, pomocí světlovodů!

Máte pocit, že v některých prostorách chybí dostatečné denní světlo nebo osvětlení chybí úplně? Při takovém podhodnoceném osvětlení je jednoznačně prokázáno, že lidský organismus není výkonný a podává mnohem menší pracovní výsledky, než na vhodně osvíceném pracovišti. Ideální osvětlení je pro nás důležité jak v profesním životě, tak i jako osvětlení domů či bytů. Přirozené, vyvážené a dostatečně kvalitní světlo zpříjemňuje a zhodnocuje daný interiér.

Lze efektivně a účinně osvětlit výrobní či rezidenční prostory? Ano, pomocí světlovodů!

Kvalitní světlovody jsou způsob, jak dovézt přirozené denní světlo do interiéru. Následující video popisuje instalaci světlovodů do výrobního závodu a zvýšení světelného komfortu ve výrobě.

Výhody světlovodů Solatube®

Více přirozeného světla

Jsme přesvědčeni, že přístup k dennímu světlu je základní lidské právo. Přirozené sluneční světlo ve Vaší domácnosti může proměnit tmavé místnosti v jasné prostory prozářené denním světlem. Denní světlo zvýrazní textury místnosti a vynese zářivé barvy Vašeho pokoje. A to je krásná věc.

Pozitivní přínos pro zdraví

V interiéru trávíme až 80 % života, proto by v něm nemělo chybět denní světlo. Výhod je mnoho. Navázání dynamických změn světla na člověka uchovává správné biorytmy lidského organismu odpočinkem začínaje, jídlem konče. Denní světlo pozitivně stimuluje hladinu serotoninu, dopaminu, melatoninu i tvorbu vitamínu D důležitého pro vývin kostí. Denní světlo odstraňuje syndrom únavy i pozitivně ovlivňuje psychické zdraví člověka, které určuje cestu dalšího vývoje.

Snížená spotřeba elektrické energie

Všichni milujeme věci, které jsou zdarma. Světlovody Solatube® jsou díky vysoké efektivitě přenosu světla výrobkem, který sníží, nebo kompletně odstraní závislost na elektrické energii pro denní svícení v budovách. To znamená, že můžete méně utrácet za elektřinu, více za Vás samotné a přitom si užívat benefity denního světla.

Výhody světlovodů Solatube®
Výhody světlovodů Solatube®

Efektivita světla

Solatube® jsou výhodné nejen díky vysoké efektivitě přenosu světla na téměř jakoukoliv vzdálenost. Výhodou horních osvětlovacích soustav Solatube® je to, že pro osvětlenost ploch jsou díky umístění na stropě mnohem efektivnější, nežli okna. Výška stropu bývá nejmenším rozměrem, proto světlo urazí nejkratší cestu a efektivně se rozprostře na požadovaném místě. Vhodnou dimenzací lze docílit i výrazně lepší konzistence jasu a rovnoměrnosti světla v celém prostoru.

Publikováno: 12. 10. 2016, Autor: Window Tomorrow (text a foto) , Profil autora: Redakce