reklama

Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou

Současné novostavby mají velmi dobré tepelné vlastnosti a výrazně klesá požadavek na výkon topného systému, proto se trend ve vytápění přesouvá ke komfortnějším velkoplošným systémům, jako je elektrické podlahové vytápění nebo stropní vytápění. Z hlediska funkčnosti je elektrické podlahové vytápění naprosto shodné s teplovodním podlahovým vytápěním – elektrické vytápění se však vyznačuje snazší instalací, vyšší flexibilitou a nižšími pořizovacími náklady. Podstatnou výhodou elektrického podlahového vytápění také je, že se snadno reguluje.

Přesná regulace je u elektrického vytápění unikátní výhodou

Pomocí centrální řídící jednotky je možné nastavit teplotu individuálně v každé místnosti. Je možné regulovat i jednotlivé části podlahy, například je vhodné mít možnost zvýšit teplotu před francouzskými okny. Vyšší typy regulací umožňují ovládání i přes internet, jiné nejsou propojeny kabely, ale komunikují spolu bezdrátově a jsou tak ideální například při rekonstrukci.

Bezdrátová regulace pro elektrické vytápění - tipy
Bezdrátová regulace pro elektrické vytápění - tipy

Sortiment bezdrátové regulace z nabídky společnost Fenix je nyní nově rozšířen o centrální jednotku V24-WiFi. Nová jednotka umožňuje snadné připojení k domácí WiFi síti, čímž uživatel získává možnost vzdáleného ovládání topného systému pomocí zařízení připojených k internetu. Jednotka je osazena dotykovým barevným displejem 4,3“ pro přehledné zobrazení stavu topného systému a zadávání uživatelských parametrů.

Více informací o elektrickém podlahovém vytápění a možnostech jeho regulace najdete na www.fenixgroup.cz.

Publikováno: 23. 10. 2016, Autor: Fenix (text a foto)