reklama

Maxi omalovánky na zeď do dětského pokoje

Všichni víme, že děti rády malují. Kolem třetího roku věku jim ale přestávají stačit klasické malé omalovánky, ale mají potřebu začít měnit svět kolem sebe. Některé děti se v zápalu kreativity vrhnou také „zakázanou“ na výzdobu zdí, z čehož obvykle nemají rodiče radost. Existuje ale skvělé řešení, kam jejich malířské ambice nasměrovat – speciální maxi omalovánky na zeď nebo speciální tabule na vzkazy na lednici.

Maxi omalovánky na zeď do dětského pokoje

Omalovánky – koupit nebo vyrobit?

Před časem se na trhu objevily plakáty v podobě maxi omalovánek. Nejnovějším kouskem pro malé umělce jsou omalovánky na zeď v roli APLI, která má 4 metry a výšku 30 cm. Je to papírová role, která je samolepicí a můžete ji ustřihnout v délce, kterou potřebujete a v pokojíčku nalepit na zeď. Jen zvolte výšku, ve které se vašim dětem bude pohodlně malovat.

Omalovánky – koupit nebo vyrobit?
Omalovánky – koupit nebo vyrobit?

Vlastní tabule na vzkazy?

Dalším řešením, jak popustit uzdu kreativitě, je vyrobit si vlastní omalovánky nebo tabuli na vzkazy na zeď či ledničku. Prostě opakovaně popisovatelná bílá tabule.

Jak lepit samolepicí fólii
Jak lepit samolepicí fólii
Vyhlazení popisovatelné fólie na zdi
Vyhlazení popisovatelné fólie na zdi

1) Vezměte bílou popisovatelnou vinylovou folii (samolepicí), která se prodává v roli o délce 2 metry a výšce 45 cm. Ustřihněte velikost, jakou potřebujete na ledničku, dveře nebo vybrané místo na zdi.

2) Sežeňte si pernamentní černý popisovač (takový, jakým se popisují například CD disky) a nakreslete na folii obrysy obrázků dle své fantazie nebo se můžete inspirovat omalovánkami a oblíbenými motivy postav z pohádek na internetu, které napodobíte. Obrysy by měly na folii zůstat více méně trvale. Nezapomeňte nechat na folii prostor, kam budete později psát vzkazy a své poznámky.

Tabule na kreslení, ale i na vzkazy na ledničce
Tabule na kreslení, ale i na vzkazy na ledničce

3) Vyzdobenou folii nalepte na zvolenou plochu. Přikládejte folii odshora dolů. Postupně odlupujte krycí spodní folii a současně vyhlazujte horní vrstvu, aby pod ní nezůstávaly bubliny. Pokud se tam nějaká objeví, můžete folii znovu nadzvednout, vyhladit a lépe přilepit. Bublinky lze propíchnout i špendlíkem a vzduch vytlačit, ale hrozí, že v místě propíchnutí může v budoucnu zůstávat barva z popisovačů.

4) Po nalepení stačí vzít speciální barevné popisovače na whiteboardy, kterými můžete do volného místa psát vzkazy, nákupní seznamy, úkoly a podobně. Děti si to rozhodně užijí.

Publikováno: 13. 11. 2016, Autor: Kancelář snů.cz (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.