reklama

Trouby Whirlpool a Hotpoint s inteligentními technologiemi pro snazší život v kuchyni nejen o Vánocích

Pečicí trouby patří mezi standardní vybavení každé domácnosti. Moderní pečicí trouby disponují nejrůznějšími inteligentními technologiemi, které vám nejen v předvánočním shonu usnadní práci, ale také ušetří čas a posunou vaše kuchařské umění na vyšší úroveň. Díky optimalizované spotřebě Vám navíc oproti starším spotřebičům ušetří i výdaje za elektrickou energii. A navíc se i samy vyčistí!

Trouby Whirlpool a Hotpoint s inteligentními technologiemi pro snazší život v kuchyni nejen o Vánocích

Pečící trouby patří mezi standardní vybavení každé domácnosti. U vestavných modelů můžete volit mezi samostatnými spotřebiči, které můžete umístit jak pod pracovní desku, tak i do vyšších skříněk do úrovně pasu nebo i očí, nebo polyvalentními troubami pro kombinaci s varnou deskou, kdy je ovládání varné desky umístěno na panelu trouby. Varianta na sobě nezávislé trouby a desky je obecně mnohem populárnější, stejně tak roste i obliba umístění trouby do vyšší polohy.

Jak vybrat pečící troubu?
Jak vybrat pečící troubu?

Stejně jako jiné elektrické spotřebiče se i pečící trouby řadí do několika energetických tříd. S nižší spotřebou energie šetříte nejen peníze, ale i životní prostředí. Vynikající energetickou účinnost nabízejí například trouby s energetickou třídou A+, které uspoří až 30 %/40 % energie oproti standardním troubám v energetické třídě A.Moderní pečící trouby disponují nejrůznějšími inteligentními technologiemi, které vám usnadní práci, ušetří peníze a čas a posunou vaše kuchařské umění na vyšší úroveň.

Jak vybrat pečící troubu?
Jak vybrat pečící troubu?

V některých domácnostech, kde je boj o každý centimetr, může být opravdu chytrým řešením multifunkční mikrovlnná trouba, která poslouží díky horkovzdušné funkci stejně jako tradiční pečicí trouba, ale ušetří vám nejen místo, ale i spoustu času, protože příprava pokrmů je mnohem rychlejší. V nabídce jsou i spotřebiče, které dovedou i vařit v páře a přitom je lze umístit do horní skříňky. A tam, kde se často pečou i velké kusy masa, zase přijde vhod trouba s velkým vnitřním objemem, např. 73 l, doplněná i teplotní sondou pro dokonalé výsledky. Naprostou špičku pak představuje parní trouba pro zdravou a šetrnou přípravu pokrmů nebo mimořádně efektivní indukční trouba.

Jak vybrat pečící troubu?
Jak vybrat pečící troubu?

Kromě vynikajících výsledků pečení určitě oceníte i jednoduchou údržbu a snadné čištění trouby. Můžete vybírat z několika možností. Tou první je systém pyrolýzy, kdy jsou nečistoty spálenypři vysoké teplotě (475 oC). Následně pouze střete vzniklý popel pomocí vlhké houbičky.Jinou variantou je katalytická zadní stěna opatřená speciálním porézním povrchem, připomínajícím jemný smirk, který na principu chemické reakce – katalýzy – část nečistot spálí a část absorbuje.Další možnost čištění trub poskytuje nová parní technologie SmartCleanTM nebo Diamond Clean, kterázajistí rychle a energeticky úsporně odstranění nečistot z pečení za pomoci nízkoteplotního cyklu ve velmi krátkém čase a bez jakýchkoliv chemických prostředků. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vždy šetříte čas a energii a čištění je navíc šetrné k životnímu prostředí, protože nepotřebujete použít žádné agresivní prostředky.

Jak vybrat pečící troubu?
Jak vybrat pečící troubu?

Publikováno: 27. 11. 2016, Autor: Whirlpool (text a foto), Profil autora: Redakce