reklama

Na montáži žaluzií můžete ušetřit

Život bez žaluzií či rolet je například pro jižanské národy nepředstavitelný a stěží u nich najdete jedno jediné okno, které je nemá. Důvod je logický – s ostrými slunečními paprsky by se nedalo celý den vydržet. U nás mají žaluzie také své opodstatnění a to nejen v létě, kdy slunce ostře svítí, ale i v zimě, kdy nás oslňuje bílý sníh. Máte strach, že se jedná o příliš drahý špás? Tak si je namontujte sami. Řekneme vám jak na to.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Namontujte si okenní žaluzie sami, je to snadné

Návod na montáž žaluzií

1. krok

Pohodlně se usaďte k počítači. Nemusíte vůbec chodit do obchodu, protože nabídka žaluzií na internetu je velmi pestrá a vzhledem k výrazné konkurenci naleznete i velice příjemné ceny, leckdy nižší než v kamenných obchodech a hobby marketech. Výběr si dobře rozmyslete a ukažte vámi vybraný design rodině – víc hlav víc ví. Hlavně nikam nespěchejte, výběr je tím nejdůležitějším krokem. Mějte také na paměti, že žaluzie by měly být barevně, ale i typové sladěné. Pokud se rozhodnete pro horizontální bílé žaluzie, pořiďte si stejné do celého bytu.

Žaluzie si vybírejte i podle toho co přesně od nich očekáváte – jestli potřebujete kompletní zatemnění, nebo jen mírné zastínění, izolaci tepla, zvuku….

2. krok

Připravte si svinovací metr, tužku, pravítko a papír. A jednoduše změřte šířku nahoře, uprostřed a dole a výšku skla v okenním křídle, včetně gumového těsnění, z interiérové strany. Třetí rozměr, který musíte změřit, je hloubka zasklívací lišty, dle které zjistíte, zdali bude potřeba zakoupit distanční podložku – v případě, že bude hloubka příliš malá. U každého konkrétního typu žaluzií je vždy v návodu napsán rozměr, pod který je podložku nutné pořídit.

Vyměření žaluzií
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vyměření žaluzií

3. krok

Samotná montáž je velmi jednoduchá, zpravidla vám k ní stačí pouze vrtačka, šroubovák, či kleště. Některé e-shopy se stínící technikou poskytují návody na montáž i vyměření ke každému produktu. A to nejen textové, ale i s podrobnými instruktážními videi. Díky nim si budete jistější a nic nezkazíte. A pokud by vám to ani tak nešlo, jednoduše zavoláte na infolinku a necháte si poradit.

Montáž
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Montáž

Na kolik mě to vyjde?

Když si koupíte žaluzie online a sami si je namontujete, můžete ušetřit až 70 % – což sice zní jako neuvěřitelná suma, ale pokud odečtete mzdu řemeslníka, který by k vám jinak musel jet dvakrát – na zaměření a na montáž, není to natolik neskutečné.

Pokud uvažujete o koupi žaluzií, zaplaťte jen za materiál, neplaťte za montáž. Namontovat žaluzie je nejen snadné, ale i velmi zábavné. Tak to vyzkoušejte!

Zdroj informací: skladova-okna.cz

Publikováno: 6. 4. 2024, Autor: zaluziedomu.cz, Profil autora: Redakce