reklama

Na montáži žaluzií můžete ušetřit

Život bez žaluzií či rolet je například pro jižanské národy nepředstavitelný a stěží u nich najdete jedno jediné okno, které je nemá. Důvod je logický – s ostrými slunečními paprsky by se nedalo celý den vydržet. U nás mají žaluzie také své opodstatnění a to nejen v létě, kdy slunce ostře svítí, ale i v zimě, kdy nás oslňuje bílý sníh. Máte strach, že se jedná o příliš drahý špás? Tak si je namontujte sami. Řekneme vám jak na to.

Na montáži žaluzií můžete ušetřit

Krok č. 1. – Výběr žaluzií

Pohodlně se usaďte k počítači. Nemusíte vůbec chodit do obchodu, protože nabídka žaluzií na internetu je velmi pestrá a vzhledem k výrazné konkurenci naleznete i velice příjemné ceny, leckdy nižší než v kamenných obchodech a hobby marketech. Výběr si dobře rozmyslete a ukažte vámi vybraný design rodině – víc hlav víc ví. Hlavně nikam nespěchejte, výběr je tím nejdůležitějším krokem. Mějte také na paměti, že žaluzie by měly být barevně, ale i typové sladěné. Pokud se rozhodnete pro horizontální bílé žaluzie, pořiďte si stejné do celého bytu.

Žaluzie si vybírejte i podle toho co přesně od nich očekáváte – jestli potřebujete kompletní zatemnění, nebo jen mírné zastínění, izolaci tepla, zvuku….

Krok č. 1. – Výběr žaluzií
Krok č. 1. – Výběr žaluzií

Krok č. 2. – Vyměření žaluzií

Připravte si svinovací metr, tužku, pravítko a papír. A jednoduše změřte šířku nahoře, uprostřed a dole a výšku skla v okenním křídle, včetně gumového těsnění, z interiérové strany. Třetí rozměr, který musíte změřit, je hloubka zasklívací lišty, dle které zjistíte, zdali bude potřeba zakoupit distanční podložku – v případě, že bude hloubka příliš malá. U každého konkrétního typu žaluzií je vždy v návodu napsán rozměr, pod který je podložku nutné pořídit.

Krok č. 2. – Vyměření žaluzií
Krok č. 2. – Vyměření žaluzií

Krok č. 3. – Montáž

Samotná montáž je velmi jednoduchá, zpravidla vám k ní stačí pouze vrtačka, šroubovák, či kleště. Některé eshopy se stínící technikou poskytují návody na montáž i vyměření ke každému produktu. A to nejen textové, ale i s podrobnými instruktážními videi. Díky nim si budete jistější a nic nezkazíte. A pokud by vám to ani tak nešlo, jednoduše zavoláte na infolinku a necháte si poradit.

Krok č. 3. – Montáž
Krok č. 3. – Montáž

Na kolik mě to vyjde?

Když si koupíte žaluzie online a sami si je namontujete, můžete ušetřit až 70 % - což sice zní jako neuvěřitelná suma, ale pokud odečtete mzdu řemeslníka, který by k vám jinak musel jet dvakrát – na zaměření a na montáž, není to natolik neskutečné. O reálném cenovém srovnání si přečtěte na blogu eshopu zaluziedomu.cz – rozdíl mezi koupí na internetu a objednání firmy s montáží je skoro trojnásobný.

Pokud uvažujete o koupi žaluzií, zaplaťte jen za materiál, neplaťte za montáž. Namontovat žaluzie je nejen snadné, ale i velmi zábavné. Tak to vyzkoušejte!

Publikováno: 13. 12. 2016, Autor: zaluziedomu.cz , Profil autora: Redakce