reklama

Stůl pro Štědrý večer

Tabule prostřená ve velkém stylu jistě okouzlí každého stolovníka. Bohaté květinové dekorace a dlouhé svíce uprostřed stolu patří v tomto případě k dominantním dekoracím v bytě. Nemusí jít ovšem jen o záplavu květin a zeleně, pro atmosféru postačí pár vtipných doplňků a harmonicky sladěné dekorace.

Stůl pro Štědrý večer
Štědrovečerní stůl
Štědrovečerní stůl

Ve standardní výbavě by nemělo chybět bílé nádobí v jednoduchém provedení (nebo zdobené decentním stříbrným či zlatým lemovacím proužkem). Spolu s bílým ubrusem je základem pro slavnostní prostření stolu a vše doladí vybrané dekorace a sklo. V našem případě jsme volili stříbrnou pro dekorace zeleně a středový ubrus z organzy. Stůl zdobí také vykrajovátka na cukroví ve tvaru hvězdiček, která slouží rovněž jako „kroužky“ na ubrousky.

Naše tipy:

Bílé nádobí lze kombinovat s barevnými ubrusy, ubrousky a dalšími doplňky, díky nimž na stole vypadá pokaždé jinak.

Máte více hostů? Pak určete zasedací pořádek a před každý talíř vytvořte jmenovku. Ve stejném stylu můžete vyrobit také stojánek pro menu podávané večeře.

Publikováno: 24. 12. 2016, Autor: Helena Štětinová (text), Pavel Zeman a Holandská květinářská kancelář (foto), Profil autora: Redakce