reklama

Rychlé a zdravé menu s novými multifunkčními mikrovlnnými troubami Whirlpool JetChef

Mikrovlnná trouba již dávno neslouží jen k ohřívání a rozmrazování jídla. Multifunkční mikrovlnné trouby Whirlpool z nové řady JetChef a JetChef Premium umožňují vařit zdravá jídla v čase dokonce až o třetinu kratším ve srovnání s tradiční troubou. Zachovávají přitom nutriční hodnoty potravin a jídlo je lahodné, aniž byste museli používat speciální dochucovadla.

Rychlé a zdravé menu s novými multifunkčními mikrovlnnými troubami Whirlpool JetChef

Každou funkci multifunkčních mikrovlnných trub Whirlpool JetChef můžete vnímat jako alternativu k některému typu klasického vaření, nicméně v tomto případě vše zajistí jeden multifunkční spotřebič: vaření pomocí mikrovln nahradí například použití plynové varné desky, funkce Grill nahrazuje tradiční gril. Ke smažení, restování či kynutí využijte speciální funkci Crisp a pro vaření v páře funkci Steam.

Následující zdravé a rychlé recepty Whirlpool pro multifunkční mikrovlnné trouby vás přesvědčí, že i v mikrovlnné troubě je možné vařit zdravě a chutně, a navíc velmi rychle. Ušetříte si tak více času pro sebe.

Kuskus se zeleninou

Kuskus se zeleninou
Kuskus se zeleninou

4 cukety1 jarní cibulka8 cherry rajčátek1 okurka1 fenykl4 ředkvičkymix koření300 g předvařeného kuskusu500 ml zeleninového vývaru1 citrončerstvá máta4 čajové lžičky olivového olejesůl

Přiveďte zeleninový vývar k varu použitím mikrovlnné funkce na 5 minut a přidejte kuskus, který absorbuje veškerou tekutinu. Umyjte zeleninu, nakrájejte ji na kostičky a smíchejte s kuskusem. Dochuťte směs olivovým olejem, nasekanou mátou, šťávou z citronu, kořením a solí a servírujte.

Burger

Burger
Burger

400 g mletého masa½ čajové lžičky soli1 špetka pepře15 ml oleje

Smíchejte mleté maso se solí a pepřem. Vytvarujte čtyři placičky o tloušťce asi 1 cm. Potřete Crisp talíř olejem a předehřejte ho asi 2–3 minuty funkcí Crisp. Vložte masové placičky a pečte je pomocí funkce Crisp přibližně 3 minuty. Otočte maso a pečte další 3 minuty. Servírujte na bulkách s kečupem nebo hořčicí a zeleninou.

Gratinovaná rajčata s cuketou

Gratinovaná rajčata s cuketou
Gratinovaná rajčata s cuketou

4 zralá rajčata nakrájená na plátky (700–750 g)1 cuketa nakrájená na tenké plátky (250–300 g)30 g másla80–100 g sýra nastrouhaného nahrubosůlpepř

Vymastěte pekáček do mikrovlnné trouby, vyskládejte zeleninu do vrstev, okořeňte a na povrch nasypte sýr a několik hrudek másla. Vložte pekáček na otočný talíř a vařte pomocí kombinace funkcí gril a mikrovln na 350 W přibližně 10–12 minut.

Skořicové hrušky

Skořicové hrušky
Skořicové hrušky

6 malých hrušek (450–500 g)40 g (50 ml) cukru½ skořice v celku300 ml červeného vínacitronová kůra

Oloupejte a odkrojte spodky hrušek. Narovnejte hrušky na dno pařáčku s cukrem, skořicí, červeným vínem a citronovou kůrou. Přikryjte a vařte pomocí funkce Steam pro 450 g ovoce. Nechejte hrušky v pařáčku vychladnout (s uzavřeným víkem). Část zbylého červeného vína můžete odlít, připravit hustější omáčku a servírovat ji s hruškami.

Podrobnější informace o nových multifunkčních mikrovlnných troubách JetChef i dalších spotřebičích značky Whirlpool naleznete na www.whirlpool.cz.

Publikováno: 30. 12. 2016, Autor: Whirlpool (text a foto), Profil autora: Redakce