Teplo v dílně i garáži

Když není vytápění dílny součástí řešení celého domu a je zima, ani se nám do ní moc nechce…, a přitom práce by bylo ažaž. I na nejgeniálnější nářadí jsou zkřehlé prsty krátké, a rozhodně pohodlné není ani sedět u ponku v kožichu. S problémem se ovšem umí vypořádat topidla na propanbutan.

Teplo v dílně i garáži

Uplatnění pro ně najdeme třeba i v zimní zahradě a nebo uzavřenějším altánu, kde nám mohou prodloužit sezonu. Akciová společnost Meva z Roudnice nad Labem jich nabízí hned několik, od teplometů, přes regulérní plynová kamna, až k topidlům, která známe například ze zahradních restaurací.

V dílně

V dílně
V dílně

V garážích a dílnách je nejužívanější teplomet BRI TB01005, s výkonem 4,4 kW, který připojujeme k desetikilogramové láhvi. Pokud nám stačí menší zdroj tepla, použijeme teplomet ARDENT, typ 2171. V obou případech se budeme moct spolehnout na odolnost pozinkovaného plechu na jejich plášti, bezpečnostní termopojistný ventil, nastavitelný víceúčelový držák a moderní keramický hořák. Vybavení těchto spotřebičů proti převržení a možnému vzniku požáru je samozřejmostí.

Teplo u kamen

Teplo u kamen
Teplo u kamen

Plynová bytová topidla – mezi námi smrtelníky prostě kamna – určená tam, kam roury rozvodu plynu dosud nedosáhly, jsou naprosto bezpečná. To například u kamen Relax TB02007 zajišťuje oxystop, který při náhlém snížení hladiny kyslíku v místnosti kamna prostě vypne. Soužití s těmito kamny nám usnadní i další vymoženosti, jako je elektrické zapalování nebo plynulá regulace výkonu. Ke kamnům standardně patří balíček s příslušenstvím, tedy i s regulátorem, hadicí a hadicovými sponami.

Zahradní pohoda

Zahradní pohoda
Zahradní pohoda

Plynová topidla se dají využít jak už řečeno i na podzim či v předjaří k popovídání nebo při kratší kávičce v altánu či pod pergolou. Heslo To chce klid a nohy v teple lze s tímto topidlem na kolečkách příjemně naplnit třeba i na terase. Topidla mají přitažlivý design, který neruší ani desetikilová propanbutanová láhev schovaná za esteticky zpracovaným krytem. Další výhodou je, že po použití se dají snadno uskladnit. Instalace všech představených topidel z Mevy je přitom velmi jednoduchá, sestavené a připravené k provozu je máte za dvacet minut.

Připraveno ve spolupráci s firmou Meva.

Autor: Jiří Jan a Meva (text), Meva (foto)

Související k tématu