Dokonale pevné a nárazu odolné rohy

Rigips stále přináší inovace v oblasti systémů suché výstavby. Dokonale pevné, nárazu odolné a hladké rohy a hrany sádrokartonových konstrukcí řeší pomocí hranových systémů No Coat. Rigips nyní na český trh přináší další unikátní novinku - vodou aktivovanou samolepicí lištu AquaBead pro ochranu vnějších rohů.

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy

Lišta AquaBead se skládá ze speciálního plastu, vysokopevnostního papíru a lepidla na bázi škrobu. Unikátní technologie lišty činí ochranu hran sádrokartonových konstrukcí stabilní, bezpečnou a velmi efektivní. Pracná a časově náročná úprava nárazu odolných rohů pomocí hliníkových lišt se nedá s jednoduchou, rychlou aplikací a výslednou kvalitou stavebního detailu téměř srovnávat.

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy
Dokonale pevné a nárazu odolné rohy

Lišty AquaBead jsou vysoce odolné proti poškození například nárazem či úderem. Tyto lišty jsou v porovnání s běžnými hliníkovými lištami nesrovnatelně pevnější. Lišta se při osazení na roh sádrokartonové konstrukce nepodtmeluje. Lepidlo, kterým je opatřena už z výroby, se aktivuje obyčejnou čistou vodou a díky vysoké přilnavosti lišty k sádrokartonu drží na rohu i bez šroubů či sponek.

Na tmelu se ušetří i při dokončovacích pracích. Spotřeba tmelu je menší, protože lišta je subtilnější a nepřetmeluje se s výztužnou páskou, jak je běžné u hliníkových lišt. Pro přetmelení lišty doporučuje Rigips tmel Rifino Top, který zaručí vynikající přilnavost, hladký a téměř bílý povrch a dobrou brousitelnost. Lišty AquaBead nemají žádné ostré hrany, a to ani po zkrácení na požadovanou délku. Jsou tedy bezpečnější i při montáži.

Dokonale pevné a nárazu odolné rohy
Dokonale pevné a nárazu odolné rohy

Montážníci při práci s lištou ocení pomocný aplikátor pro vnější hrany 90°. Aplikační válečky pomohou udržet stálý a rovnoměrný tlak na lištu při jejím upevnění. Aplikátor je na tyčovém nástavci, který umožní se dostat jednoduše i ke vzdálenějším rohům. S tímto nástrojem lze docílit výrazné úspory pracovního času a také opticky přesnějšího rohu. Díky lištám AquaBead je práce při dokončování nárazu odolných rohů sádrokartonových konstrukcí rychlejší, jednodušší, bezpečnější a také ekonomičtější.

Videonávody k montáži sádrokartonových konstrukcí, stejně jako i další možnosti úpravy vnitřních koutů a vnějších rohů najdete na www.prestavujemebyt.cz.

Autor: Rigips (text a foto)

Související k tématu