Interiérové dveře – jak se rychle orientovat

Interiérové dveře otevírají každou místnost v naší domácnosti. Jejich výběru proto musíme věnovat náležitou pozornost. Měly by ladit, být stylové a zároveň funkční. Významným kritériem je samozřejmě kvalita. Pak již máte vystaráno!

Interiérové dveře – jak se rychle orientovat

Výběr interiérových dveří není tou nejjednodušší věcí pod sluncem, také to ale nemusí být žádná věda. Stačí se na výběr pořádně připravit. Jaký typ a jaký materiál? Máte v tom jasno? Pokud ne, nevadí. Pomůže vám náš průvodce, který vám pomůže se v nabídce rychle zorientovat – o to přeci jde, ne? Pak už záleží jen na vašem vkusu.

Otázka č. 1: Jaký materiál?

Synonymem kvality a přirozené krásy je dřevěný masiv. Hodí se do každého interiéru, vypadá krásně po roce i po deseti letech, jedná se o odolný a trvanlivý materiál. V naší nabídce dveří z dřevěného masivu si vybere skutečně každý. Pozitiva dřevěných interiérových dveří jsou přitom nesporná. Dřevo „dýchá“, vypadá vždy elegantně a je přirozeným tepelným izolantem. Bez velkého rozmýšlení bychom dřevěné dveře umístili do rustikálního interiéru, víte ale, že se hodí i do interiéru moderního? Dřevo je dokonce současným (a velmi nadčasovým) módním hitem. Minimalisticky laděné současné interiéry totiž dřevo potřebují „jako sůl“. Dřevo je prvek, který zdánlivě studené bydlení promění v zabydlenou domácnost. Zkrátka „zahřeje“.

Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?

Volbou číslo jedna v našem sortimentu jsou dřevěné dveře značky Czechdoor. Představují osvědčenou kvalitu a investici, která se vyplatí. 25 let praxe ve výrobě dřevěných dveří již něco znamená.

Krom dřeva nabízíme i dveře laminátové. Nelze přitom říci, které dveře jsou lepší. Každé mají „své“, každé jsou jiné, stejně jako jsou jiné i potřeby různých domácností. Laminátové dveře představují oproti dveřím z masivu nižší počáteční investici. Rovněž jsou největšími „držáky“ na trhu. Vydrží skutečně téměř všechno. Velmi oblíbené jsou proto v domácnostech, kde veškerý nábytek odolává neustálým útokům malých dětí a jejich her a rovněž drápkům domácích mazlíčků.

Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?

Průmyslově tvrzené laminátové povrchy jsou odolné, snadno se omývají a jsou i velmi stylové. Ačkoliv pravý dřevěný masiv je nenahraditelný, laminátové povrchy v dekoru dřeva ho velmi věrně kopírují. Velmi autentické jsou laminátové dveře s povrchem „real“ z naší nabídky.

Dýhované dveře jsou zde pro všechny, kteří hledají něco exkluzivního. Dýha představuje totiž estetickou špičku mezi povrchovými úpravami dveří. Přirozená elegance dřeva je nenahraditelná. Navíc dýha disponuje i všemi ostatními kvalitami dřeva, tedy pozitivem není jen vzhled. Dřevěná dýha vyniká vysokou životností i odolností. Mějte však na paměti, že se stále jedná o přírodní materiál. To znamená kupříkladu i to, že pokud bude na dýhu zářit sluneční světlo, může stejně jako dřevěný masiv měnit odstín.

Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?

V naší nabídce najdete dýhované dveře značky CAG, které jsou vyráběny ze silnostěnné dýhy forte upravené hrubým kartáčováním a následným mořením.

Někdy ale nehledáte dveře s vysokou životností a maximální odolností. Možná zařizujete studentský byt nebo vybíráte dveře do dětského pokoje a víte, že vaše děti za pár let odrostou a už se jim možná nebudou líbit dveře, které si v pěti letech pomalovaly obrázky pohádkových postaviček. A možná si jen říkáte, že vaše domácnost není až tak „náročná“. Nemáte malé děti ani domácí mazlíčky, a vaše dveře nemá v podstatě co ohrozit. Ve všech těchto případech se pro vás mohou stát vhodným řešením dveře s povrchovou fólií.

Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?

Foliové dveře nabízíme v široké škále dekorů, a to i v těch imitujících dřevo – vybírejte z dekoru buk, dub, olše a třešeň. Oceníte je i tehdy, když vám při přestavbě interiéru nezbude dostatek financí právě na kvalitnější dveře, které byste si ale v budoucnu rádi pořídili. Foliové dveře jsou ekonomickou alternativou, v nenáročném prostředí mohou ale posloužit stejně dobře jako jiné.

Designově velmi atraktivní alternativu klasických dveří představují lakované dveře CAG s odstíny v paletě RAL. Pokud si zakládáte na osobité barevnosti interiéru a chcete vše „do puntíku“ sladit, věřte, že vás tato možnost nadchne. Na vaše přání lze rovněž dveře, dveřní rám a obložkovou zárubeň vyrobit v odlišných (třeba i kontrastních) barvách. Už vidíte ty zajímavé designové možnosti? Kromě hladkých povrchů lze nalakovat i reliéfní povrchy dveří CAG – Artemis, Arktik a dřevní pór. Díky šíři barevné škály můžete váš interiér doplnit dveřmi tyrkysovými, béžovými, červenými, oranžovými, zelenými, modrými, apod. Ve fantazii se meze nekladou.

Otázka č. 1: Jaký materiál?
Otázka č. 1: Jaký materiál?

Symbolem čistého nadčasového designu je sklo. Celoskleněné interiérové dveře jsou tak skutečnou perlou stylového interiérů. Pro vaše bydlení představují hned několik pozitiv. Krom vzhledu, o kterém již byla řeč, umí dokonale prosvětlit interiér a zároveň ho opticky zvětšit. Hodí se proto tam, kde není dostatek světla, například v hale či předsíni. V naší nabídce najdete dveře CAG čiré nebo mléčné, můžete si rovněž vybrat z pískovaných dekorů. Celoskleněné dveře jsou odolné, jsou vyráběny z kaleného skla o tloušťce 8 mm.

Otázka č. 2: Jaké provedení?

Otázka provedení je velmi důležitá. Při koupi interiérových dveří je nutné vzít v úvahu nejen vkus váš a rodinných příslušníků, ale také potřeby vašeho interiéru. Klasické otočné dveře se nemusí hodit do každého bydlení. Zvláště interiéry, ve kterých není prostoru nazbyt, ocení žhavý trend – a to posuvné dveře.

Posuvné dveře do stavebního pouzdra nebo na stěnu se těší velké oblibě jak mezi profesionálními designéry, kterým ušetří mnoho vrásek při zařizování interiérů, tak mezi spokojenými uživateli. Krom mimořádně nápaditého vzhledu jsou posuvné dveře i praktické a funkční.

Otázka č. 2: Jaké provedení?
Otázka č. 2: Jaké provedení?

Pokud vám učarovaly posuvné dveře do pouzdra, které při každém otevření „zmizí“ do stěny, nabízíme vám pouzdra a dveře Eclisse, které představují špičku na trhu. Již 27 let působí Eclisse na trhu se stavebními pouzdry a stále si drží vůdčí pozici. Může za to především vysoká kvalita zpracování a použitých materiálů, konstrukční promyšlenost a elegantní design. Pouzdra prochází neustálými studiemi, testy, vývojem. Výsledkem procesu jsou inovativní myšlenky sledující moderní trendy a celá řada patentů, které zaručují vysokou praktičnost a funkčnost.

Posuvné dveře posouvající se na stěnu sice nezmizí a zabírají prostor na stěně, na kterou se posouvají, tudíž na ni není možné umístit police, osvětlení či skříň, na druhou stranu uspoříte místo v prostoru, které by bylo jinak využité pro otevírání dveřního křídla. Především ale je třeba říci, že posuvné dveře na stěnu jsou nápaditým a originálním prvkem interiéru. Rozhodně upoutají pozornost. Pokud patříte mezi ty, kteří si říkají, že vlastně nechtějí, aby jejich dveře „mizely“, jsou posuvné dveře na stěnu CAG z naší nabídky pro vás to pravé.

Designovou libůstku představují dveře bezfalcové (bezpolodrážkové). Toto provedení dveří umožňuje zavřít dveřní křídlo do zárubně tak, že dveře nevyčnívají ani o milimetr. Oblibě se bezfalcové dveře těší především pro svoji estetickou čistotu. Vyberte si dveře CAG z naší nabídky. V bezfalcovém provedení lze vyrobit většinu z nich. Pro uchycení se hodí buď vnější lomené panty, nebo skryté panty Kubika, které umocní estetický dojem z minimalistického designu bezfalcových dveří.

Otázka č. 2: Jaké provedení?
Otázka č. 2: Jaké provedení?

Protože naším cílem je uspokojit potřeby každého interiéru, myslíme i na ty interiéry, do kterých se nehodí ani dveře posuvné, ani dveře otočné. Zvláště v menších bytech mohou své uplatnění najít skládací dveře, typicky jsou vhodným řešením v šatnách, komorách a menších místnostech. Skládací dveře se při otevření zlomí k zárubni. Počítejte tedy s tím, že se průchod zmenší nejméně o dvě tloušťky dveřního křídla. Pohyb skládacích dveří je tichý a zcela bezpečný.

Otázka č. 2: Jaké provedení?
Otázka č. 2: Jaké provedení?

Myslíte, že jsme výčet interiérových dveří již zcela vyčerpali? Omyl. V naší nabídce najdete i populární „lítačky“. Ačkoliv se v našich domácnostech tento americký vynález zas až tolik neusídlil, právě v USA je dodnes tento typ dveří velmi oblíben. Otázkou tedy je, proč se nenechat inspirovat! Lítací, neboli správně kyvné dveře najdete u nás nejčastěji v restauracích, kde oddělují kuchyni od prostoru pro hosty. Číšníkovi stačí dveře otevřít opřením loktu a může projít i s plnýma rukama. V amerických domácnostech najdete lítačky rovněž mezi kuchyní a jídelnou, důvodem je opět snazší servírování. Zajímavý nápad, co říkáte? Chtěli byste mít kyvné dveře i u vás doma? Není problém. U nás si vyberete.

Rádi vás uvítáme v naší prodejně, kde na ploše 330 m2 najdete všechny typy interiérových a bezpečnostních dveří. Samozřejmostí je obrovský výběr dveřního příslušenství.

Adresa: Mand CZ „dveře a vše okolo“, Libušská 1049/198, Praha 4 – Libuš
Adresa: Mand CZ „dveře a vše okolo“, Libušská 1049/198, Praha 4 – Libuš
Autor: Mand (text a foto)

Související k tématu