reklama

Proč si pořídit vestavěnou skříň? Hlavní důvody a výhody

Vestavěné skříně se stávají stále populárnější volbou pro moderní domácnosti. Nabízejí nejen elegantní design, ale také řadu praktických výhod. Podívejte se na pár důvodů, proč byste měli zvážit pořízení vestavěné skříně a nechte se přesvědčit!

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vestavěné skříně jsou navrženy tak, aby využily každý centimetr dostupného prostoru

Skříň „ušitá na míru“ má nespornou výhodu v tom, že beze zbytku umí využít prostor. Důležité ovšem je mít i záruky toho, že bude nejen vypadat tak, jak si přejeme, ale též bezchybně fungovat.

Proč se rozhodnout pro vestavěnou skříň

Přestože moderních skříní je v nabídce firem spousta variabilních typů, které si bez větších potíží sami smontujeme, naprosto ideální je nechat si takovou skříň dát vyrobit na míru. Zbavíme se tak problému vyplývajícího z ne zrovna dokonalé přesnosti současné bytové výstavby, v níž centimetr není žádná míra a naopak kolmost může být považována za zázrak. Ale popravdě: s podobnými problémy se setkáváme i při přestavbách paneláků, nebo i rekonstrukcích starších bytů. Naše kutilské aktivity se v případě, že se pro vestavěnou skříň rozhodneme, změní na řešení úlohy bytového architekta: naším úkolem totiž bude vymyslet uspořádání.

Uspořádání

Promyslet musíme nejen, kde budou vestavěné skříně stát a jak mají vypadat, ale především co do nich chceme ukládat: jakou budeme mít potřebu polic a jakou zásuvek, kolik prostoru zaberou kabáty, jaké další požadavky na vnitřní uspořádání prostoru skříní budeme mít. Promyslíme barevné řešení i design lišt, dvířek i použité kování. S odborníky pak naše představy osobně nebo prostřednictvím e-mailu upřesníme.

Jednou z největších výhod vestavěných skříní je možnost jejich přizpůsobení vašim specifickým potřebám a preferencím
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Jednou z největších výhod vestavěných skříní je možnost jejich přizpůsobení vašim specifickým potřebám a preferencím

Proměny místnosti

Vestavěné skříně dokážou místnost docela proměnit, protože s ní vytvoříme celou stěnu. Může být zcela nenápadná, nebo naopak její materiálové a barevné řešení významným způsobem prostor dotvoří. Při plánování s ní proto budeme zacházet podobně, jako s barvami při malování: tmavé tóny prostor zmenší, světlé naopak. Volbou materiálu opticky upravíme délku i šířku místnosti. Skleněnými výplněmi dokážeme prostor odlehčit, zrcadly zase prohloubit. Žaluziová řešení vyhovují tzv. koloniálnímu stylu. Barevná tóny dodávají místnosti nečekané impulsy, ale je třeba je promyšleně sladit s dalším zařízením. Osobité jsou výplně z ratanového výpletu nebo LOOM rohoží a dýhovou stěnovou skříni můžeme vzbudit dojem teplého obložení pokoje dřevem.

Vestavěné skříně umožňují optimální využití materiálů a minimalizaci odpadu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vestavěné skříně umožňují optimální využití materiálů a minimalizaci odpadu

Zaměření a montáž

Po domluvě firemní technik přímo na místě budoucí stěnu zaměří, pracovníci pak skříně na místě odborně smontují – mají k tomu ostatně kvalifikaci, technické prostředky i nezbytnou zkušenost.

Jak si pořídit vestavěnou skříň

  • Změřte orientačně rozměr požadované skříně na míru.
  • Promyslete materiál korpusu, dveří a doplňků.
  • Záměr konzultujte v některém studiu anebo prostřednictvím e-mailu.
  • Po konzultaci domluvte termín příchodu technika.

Zdroj informací: Jiří Jan, KOMANDOR CZECH REPUBLIC s.r.o.

Publikováno: 17. 6. 2024, Autor: Jiří Jan (text), Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Redakce