reklama

Kočka nebo pes v bytě? Žádný problém s úklidem!

Stejně tak jako udržujete čistý svůj domov, měli byste uklízet i domečky vašich domácích mazlíčků, včetně jejich prostorů určených pro krmení. To znamená, že klec by se měla čistit kartáčem a horkou vodou bez jakýchkoli dezinfekčních nebo chemických čisticích prostředků. Velké kotce můžete udržovat v čistotě pomocí čisticího stroje a klece křečků a morčat zase můžete jednoduše vymývat ve vaně. Misky je možné opláchnout spolu s nádobím, které jste používali vy, nebo je můžete dát rovnou do myčky. A pokud vás rozčiluje, že váš pes nebo kočka při krmení neudrží jídlo v misce, stačí pod ni dát noviny a špinavá podlaha už nebude vaší každodenní noční můrou.

i (Zdroj: Kärcher)
Mít kočku nebo psa v bytě přináší radost a společnost, ale také nové výzvy, zejména pokud jde o udržování čistoty

Víte, že každá druhá domácnost v České republice vlastní kočku nebo psa? Domácí mazlíčci jsou duší domova, takže velmi snadno zapomeneme na to, kolik nečistot po nich zůstává. Ať už je to pes s blátivými otisky tlapek na právě umyté podlaze, kočka, která podlahu ušpiní během krmení anebo třeba morčátko, po kterém zůstávají chomáčky na každém kroku. Přinášíme vám několik tipů, jak si usnadnit úklid po domácích mazlíčcích a udržovat domácnost čistou.

Nemusíte se obávat, že váš domov bude neustále pokryt chlupy a nepořádkem
i (Zdroj: Kärcher)
Nemusíte se obávat, že váš domov bude neustále pokryt chlupy a nepořádkem

Kočky, psi, hlodavci… všichni mají jedno společné – líná jim srst a chlupy po nich zůstávají snad všude. To je důvodem, proč je důležité dům správně uklízet a vysávat. Pokud nechcete pokaždé hned sahat po vysavači, řešením a ideální alternativou pro vás může být bezdrátové (akumulátorové) elektrické koště. Toto zařízení máte vždy po ruce. Je vhodné pro rychlé úklidy. Pokud ovšem chcete zásadně zamezit roznášení chlupů po celém bytě, měli byste zvířata pravidelně vyčesávat a kartáčovat.

Používejte vysavač s HEPA filtrem, který lépe zachytí chlupy a alergeny
i (Zdroj: Kärcher)
Používejte vysavač s HEPA filtrem, který lépe zachytí chlupy a alergeny

Jak mnozí majitelé domácích zvířátek vědí, kočky budou asi vždy sedět za okny a své tlapky pokládat na sklo, aby jejich páníček věděl, že chtějí jít ven, případně páníčka upozornit na ptáčka za sklem. Stejně tak psi budou na sklo lepit svůj čumáček pokaždé, když uvidí, že se za okny něco mihne. Výsledkem pak jsou otisky tlap a uslintané skvrny po celém skle. K odstranění nevzhledných pruhů a šmouh ze skleněných ploch je ideální použít aku stěrku na okna. Nijak zvlášť se nenadřete a nemusíte střídat několik chemických přípravků.

Po procházce, výcviku nebo hraní frisbee v parku lze snadno zařídit, aby váš pes přinesl do domu co nejméně nečistot. Mějte přede dveřmi vždy připraven hadr, abyste pejskovi mohli ihned ještě před otevřením dveří utřít tlapky. Jsou-li tak špinavé, že suchý hadr nestačí, pak už zbývá jedině koupel. Pokud pejska postavíte do vany, dejte na dno vany ručník. Jednak zabráníte jejímu poškrábání psími drápky, a zároveň zajistíte, že pejskovi nebudou podklouzávat packy a dodáte mu pocit stability.

S pravidelnou péčí, vhodnými čisticími prostředky a dobrou organizací prostoru můžete snadno udržet svůj domov čistý a příjemný
i (Zdroj: Kärcher)
S pravidelnou péčí, vhodnými čisticími prostředky a dobrou organizací prostoru můžete snadno udržet svůj domov čistý a příjemný

Samozřejmě, že ať se snažíte sebevíc, nezabráníte vždy svým čtyřnohým kamarádům v tom, aby nedonášeli špínu zvenku do domu. Pokud byste kvůli pár otiskům tlapek kbelík a mop z komory radši vůbec nevytahovali, pak je ideálním řešením ruční parní čistič. Rychle se nahřeje a pomocí jediného kliknutí ho přeměníte na parní mop. Obrovskou výhodou čištění pomocí páry je, že není potřeba používat žádné chemické látky, což znamená, že zvířatům neulpí na tlapkách žádné zbytky čisticích prostředků, které by mohli Vaši chlupatí mazlíčci, ve snaze se očistit, olízat.

Zdroj informací: Kärcher

Publikováno: 16. 6. 2024, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce