reklama

Sokrates dobrý „parťák“ na nátěry dřeva – Sedlácká barva

Povrchová úprava dřeva, zejména pro venkovní prostředí, není jednoduchá záležitost. Než si zvolíme ten nejvhodnější nátěrový systém, musíme mít na paměti, že dřevo je značně problematický podklad. Největším problémem dřeva je jeho nasákavost a následné objemové změny. Společnost Building Plast přináší na trh revoluční novinku ve venkovních nátěrech dřevěných povrchů. Sedlácká barva Sokrates vám ušetří námahu, čas a hlavně peníze. V prodeji bude od 1. 4. 2017.

Sokrates dobrý „parťák“ na nátěry dřeva – Sedlácká barva

Největším problémem dřeva je jeho nasákavost a následné objemové změny. Nasákavost dřeva je u různých dřev odlišná. Souvisí s hustotou dřevní hmoty. Objemové změny mohou vlivem vlhkosti dosahovat 10 i více procent. Objemové změny bohužel neprobíhají jako dohušťování a vypouštění míče. Dřevo se nechová jako guma. Nabobtnalé dřevo se po opětovném vyschnutí nevrátí do původního rozměru, ale vlivem chybějící vody popraská a proces poškozování dřeva je odstartován.

Sedlácká barva Sokrates – dobrý „parťák“ na nátěry dřeva
Sedlácká barva Sokrates – dobrý „parťák“ na nátěry dřeva

Zvolte vhodnou povrchovou úpravu

Tomu lze zabránit jedině tak, že povrch dřeva opatříme vhodnou povrchovou úpravou, která zamezí pronikání vody do dřevěného podkladu. Povrchová úprava dřeva ale stojí peníze a čas. A protože čas jsou peníze, tak je nezbytně nutné nátěrový systém zjednodušit a zvolit takovou nátěrovou hmotu, která bude mít nejdelší cykly pravidelné údržby.

Firma Building Plast spol. s r.o. se povrchové úpravě dřeva věnuje systematicky již 25 let. Vyvinula a na trh dodala celou řadu nátěrových hmot, které prokázaly vysokou kvalitu a maximální životnost. Vzhledem k tomu, že má velké zkušenosti s vodou ředitelnými olejovými lazurami, nabízí vám zcela nový výrobek na bázi olejů - Sedláckou barvu.

Sedlácká barva - maximální jednoduchost, minimální údržba

Sedlácká barva je produkt, který je speciálně zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. To znamená snížení četnosti oprav.

Sedlácká barva je zcela nový, technicky komplikovaný, ale výjimečný produkt, vyrobený na bázi uretanizované fermeže, oleje, hydrofobních vosků a speciálního pojiva, které má extrémní odolnost na povětrnostní vlivy a vynikající flexibilitu, kterou propůjčuje celému systému.

Sedlácká barva - maximální jednoduchost, minimální údržba
Sedlácká barva - maximální jednoduchost, minimální údržba

Povrch nátěrové hmoty je odolný proti napadení mikroorganismy, plísněmi a houbami a zabraňuje tak jejich pronikání do dřevěného podkladu. Tím, že barva nezná napouštěla ani základové barvy, tak výrazně snižuje pracnost – šetří čas – vaše peníze.

Uretanizovaná fermež s olejem zajišťují vynikající penetrační schopnosti se 100 % odolností na loupání. Současně ale prodlužují zasychání nátěru. Pro venkovní prostředí se aplikuje ve dvou vrstvách a to vždy až po zaschnutí vrstvy první. Nejlépe druhý den. Podle teploty a vlhkosti vzduchu. Tím, že se barva dokonale vsákne, zpevňuje povrch dřeva a zachovává jeho kresbu. Poskytuje líbivý, na omak velmi příjemný pololesklý povrch. Silně odpuzuje vodu. Po zaschnutí je zcela bez dolepu.

Sedlácká barva je dokonale krycí již při prvním nátěru. Standardně se dodává v 11 severských odstínech. Tónování na další odstíny je možné.

Kde všude sedláckou barvu použít?

Je určena především na surové dřevo a savé minerální podklady pro venkovní a vnitřní prostředí, jako jsou pergoly, chatky, dřevěné oplocení, opláštění budov, dveře, okna, předměty pro děti, selský nábytek, zahradní nábytek a podobně. Dřevo musí být suché a čisté. Staré dřevo musí mít stále ještě soudržný povrch. Při použití na nesavé podklady, jako jsou nedokonale odstraněné předchozí nátěry, kovové součásti plotů a podobně, dochází k prodloužení zasychání.

Kde všude sedláckou barvu použít?
Kde všude sedláckou barvu použít?

Předměty ošetřené Sedláckou barvou, zejména světlé odstíny, mohou při dlouhodobém uskladnění ve tmě vlivem přítomnosti fermeže a oleje žloutnout. Při vystavení slunci opět vybělí.

Věříme, že budete s naším novým produktem spokojeni a že splní vaše očekávání.

Váš Sokrates.

Publikováno: 1. 4. 2017, Autor: Building plast (text a foto) , Profil autora: Redakce