reklama

Dřevěná koleda

Velikonoce se blíží, ale vy možná odjíždíte na prodloužený víkend a nechcete, aby živé dekorace přišly v bytě po dobu vaší nepřítomnosti vniveč. Nebo máte moderně zařízený byt a příliš neholdujete tradičním kraslicím. Ať je tomu tak, či onak – sáhněte po voňavém, na dotek teplém a velmi módním dřevu.

Dřevěná koleda

Možná, že patříte do rodiny kutilů, kteří práci se dřevem milují a dokonce vlastníte dílničku vybavenou nástroji na opracování dřeva a spoustu dekorací jste již vytvořili. Pokud ne, berte následující řádky jako inspiraci. Stále ještě máte čas zastavit se na blízkém velikonočním trhu, nebo třeba navštívit obchůdek, kde se prodávají výrobky lidových řemesel, a některý z nich si koupit.

Dřevěná koleda
Dřevěná koleda
Dřevěná koleda
Dřevěná koleda

Postačí vám pár dřevěných vajec, pěkná miska a půvabné zátiší je na světě. Atmosféru Velikonoc pak navodí i pouhá řehtačka či píšťalka, volně položené na stole nebo na komodě. Tyto dekorace nezevšední, nezkazí se a vydrží i méně šetrný způsob uložení pro příští sezonu.

Dřevěná koleda
Dřevěná koleda

A přiznejte si! Na předměty v přírodní barvě, zdobené půvabnou kresbou čar letokruhů vypovídajících o životě stromu, z něhož jsou vyrobeny, se díváte rádi. A nejen díváte, lákají vás také k tomu, abyste je hladili, dotýkali se jich a těšili se z onoho příjemného pocitu, který ve vás dřevo při doteku probouzí.

Připraveno ve spolupráci s Českým národním podnikem.

Publikováno: 13. 4. 2017, Autor: Helena Štětinová (text), Manufaktura (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.