reklama

Vychytávky do kuchyně z umělého kamene

Máte starší kuchyňskou linku a uvažujete o pořízení nové? Potom jistě přemýšlíte nad typem, který si vyberete. Nyní máte na výběr z nepřeberného množství materiálů a designů. Ať už zvolíte nadčasový design, klasiku, lesklé povrchy nebo styl Provence, můžete svoji stávající či novou kuchyni pozvednout díky detailům nebo použitým luxusním materiálům.

i (Zdroj: DUOLIT, s. r. o.)
Jednoduché linie a neutrální barvy kuchyně nikdy nevyjdou z módy

Prostorové uspořádání

Při výběru kuchyňské linky je důležité členění její pracovní plochy, kdy by měla být dodržena určitá posloupnost. Zpravidla je dobré postupovat, ať už zleva, či zprava – v takovém pořadí, kdy je první lednice, vedle níž by se měl nacházet dřez, dále pracovní plocha na zpracování a přípravu pokrmů, sporák a plocha pro servírování. Toto je ukázkový model, kdy je třeba přihlížet ke stávajícím prostorovým možnostem konkrétního interiéru, či návykům dané osoby, která v kuchyni nejčastěji vaří.

Aby byla kuchyně výjimečná

Kuchyně je centrální místnost, kde trávíme poměrně značnou část života, a proto nikoho nepřekvapí, že ji chceme mít jak funkční, tak i reprezentativní. Čím ale kuchyni ozvláštnit a povýšit? Odlišit se můžete neobvyklými detaily v podobě promyšlených vychytávek. Jednou z nich může být výsuvný panel s elektrickými zásuvkami, zajímavě řešený odkapávač a řada dalších drobností. Máte-li odvahu a chuť mít skutečně luxusní kuchyni, potom vám můžeme doporučit použít umělý kámen na pracovní desku – dřez a zadní čelo kuchyně z jednoho kusu materiálu.

Moderní a elegantní vzhled opticky zvětšuje prostor
i (Zdroj: DUOLIT, s. r. o.)
Moderní a elegantní vzhled opticky zvětšuje prostor

Umělý kámen: pro a proti

Umělý kámen je velmi oblíbený materiál architektů a designerů – ať už pro svoji tvárnost, luxusní vzhled nebo vysokou mechanickou odolnost. V případě, že zvolíte umělý kámen jako materiál pro tyto účely, je na místě vybírat u značkových výrobců, kterými jsou například Corian nebo Hi-Macs. Tyto značky nabízejí nepřeberné množství barevných variant včetně těch druhů, které lze prosvěcovat, kdy docílíte opět nečekaného a velmi efektního výsledku. Mezi výhody tohoto materiálu patří dlouhá životnost, mechanická odolnost, neomezené tvarové řešení, celistvý povrch bez viditelných či hmatatelných spojů a snadná údržba. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací cena, která je dána složením a náročnou výrobou materiálu samotného.

I malé detaily mohou vaši kuchyni výrazně vylepšit
i (Zdroj: DUOLIT, s. r. o.)
I malé detaily mohou vaši kuchyni výrazně vylepšit

Zpracovatelé umělého kamene

Pokud jste se pro umělý kámen rozhodli, měli byste pečlivě zvážit, jakého zpracovatele si vyberete. Neboť i zde platí: Mnoho povolaných, málo vyvolených. Odborník Petr Červenka radí: „V každém případě bych doporučoval ověřit si, zda je daný zpracovatel certifikovaný a nemalou pozornost bych kladl i referencím či doporučením od známých.“ Vybírejte tedy umělý kámen u profesionálů, kteří mají s jeho zpracováním bohaté zkušenosti. 

Zdroj informací: DUOLIT, s. r. o.

Publikováno: 19. 6. 2024, Autor: DUOLIT, s. r. o. (text a foto), Profil autora: Redakce