reklama

Místo vrtačky a šroubováku - lepidlo Pattex

Obecně se lepení těšilo menší důvěře než klasické spoje, a když někdo použil sousloví „tekuté hřebíky“, mělo ho okolí v lepším případě za vtipálka. V praxi nás objevy, výzkum a z nich plynoucí stále nová složení lepidel, přesvědčují o jejich výhodách. Zlepšení provází i způsob jejich aplikace. S montážním lepidlem Pattex Power Fix od firmy Henkel vrtačku ani vruty s hmoždinkami opravdu nepotřebujete.

Místo vrtačky a šroubováku - lepidlo Pattex

V noci se má bez pochyby spát. To by rádi i sousedé. Nemohou, marně se jim na jazyk dere písnička: a já pořád kdo to tluče, kdo to tluče na obruče…. Ale není to kovář. To soused kutil stlouká poličku a o půlnoci ji věší. Do stěn vrtá i v sobotu a v neděli. Asi totiž ještě nezkusil nové způsoby připevňování.

Důležité je to zkusit

Vrtačky, hmoždinky i šrouby v současnosti spolehlivě nahradí montážní lepidlo. Televizní baviči, aby upoutali naši pozornost, dělají s lepidlem Pattex šílené věci, třeba se před kamerou za podrážky přilepí hlavou dolů ze stropu a pak tam visí jako netopýři. Ovšem víc než obdivně koukat na podobné kousky nám dá vlastní zkušenost: ta je v mnoha ohledech opravdu neuvěřitelnější, než předváděná show.

Pro toho, kdo se rozhodl mechanické spoje - hřebíky, šrouby, nebo hmoždinkami přece jen zastoupit modernějším lepením, představovala další svízel nutnost složitých způsobů fixace lepených součástí nutných po dobu, než lepidlo zaschne. Inovativní technologie okamžité přilnavosti umožňuje lepení různých předmětů bez fixace, tedy že nanesené montážní lepidlo ihned přilne a udrží lepený předmět na místě, které jste mu určili.

Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit

Ukázka rychlého použití lepidla v praxi vydá za dlouhé popisy: z kovových profilů vytvoříme rám lehkého závěsného svítidla.

Kdo byl okolnostmi nebo jakýmsi podivuhodným rozmarem nucen přilepit cokoliv na kolmou stěnu nebo nedejbůh na strop ví, jak šílený je to úkol a jak složité bylo k fixaci konstruovat různá přítlačná zařízení. To byl vlastně často hlavní důvod, proč jste upřednostňovali v podobných případech konzervativní řešení. Jenže teď s Pattexem to jde opravdu snadno.

Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit
Důležité je to zkusit

Do hotového rámu Pattexem bez problémů vlepíme skleněné tabule. Hotové svítidlo už zbývá jen pověsit – Český Kutil vám přeje hezký dobrý večer…

Bohatá škála možností použití

Pattex zahrnuje celou řadu lepidel s nejrůznějšími možnostmi využití. Pattex Super Fix PL 50 výborně lepí v interiéru pokud je alespoň jeden z povrchů savý. To využijete především při lepení soklových a stropních lišt a rozet ze dřeva či polystyrénu. Pattex Express Fix PL 600 využijeme uvnitř i venku, třeba pro obložení stěn a nebo schodů. Trvale elastický Pattex Total Fix PL 700 spojí savé i nesavé povrchy – dřevo, kov, plast, sklo – a lepí dokonce i pod vodou. Teď ho lze koupit i v průhledné kartuši, takže máme kontrolu, kolik lepidla nám ještě zbývá.

Bohatá škála možností použití
Bohatá škála možností použití

A ještě jedna novinka: lepidlo Pattex Power Fix má mezi lepidly u nás jeden primát – je to totiž první montážní lepidlo s vlastní samospouští, takže odpadá pořízení (a nebo hledání) aplikační pistole, bez níž byste se dřív neobešli: stačí zmáčknout spoušť a je to. Lepidlo je určené na dřevo, keramiku, kov nebo polystyrén, které budete používat v interiéru. Pattex je opravdu dobrý pomocník.

Více na www.pattex.cz.

Publikováno: 13. 5. 2017, Autor: Jiří Jan a Henkel ČR, s r.o. (text), Henkel ČR, s r.o. (foto) , Profil autora: Redakce