reklama

Bezpečí pro děti

Některé rodičovské zkušenosti bývají získávány za vysokou cenu – dětské slzy bolesti. Přitom takovým situacím je možné předcházet. Domov má přinášet bezpečí, ale statistika ukazuje, že se zde stane nejvíce dětských úrazů. Mnoho dospělých si neuvědomuje, že malé děti ještě nemají motorické a mentální funkce vyvážené, a proto je nenapadne, v jakých pro nás zcela banálních situacích je dítě ohroženo.

Bezpečí pro děti

K nejrizikovějším místům, kde se děti mohou zranit, patří kuchyň a koupelna. Hrozí, že se zde opaří, zraní je elektrický proud nebo uklouznou po mokré dlažbě apod. Do kuchyně si můžete pořídit bezpečnostní uzávěr pro elektrické spotřebiče, který dětem nedovolí, aby otevřely elektrické spotřebiče a plynové trouby.

Bezpečí pro děti aneb Dětské pojistky
Bezpečí pro děti aneb Dětské pojistky
Bezpečí pro děti aneb Dětské pojistky
Bezpečí pro děti aneb Dětské pojistky

Ostré hrany jakoby dětské úrazy přitahovaly, kolikrát si už batolata rozbila hlavy o roh stolu nebo skříňky. Také na sebe mohou strhnout zásuvku, či do ní vlézt a převrátit na sebe skříňku. Na to vše výrobci pamatují a tak si můžete koupit madla proti otevření dvířek skříněk, šroubovací uzávěry pro zásuvky, bezpečnostní pásy zabraňující převrhnutí nábytku, zastavovač dveří, aby si děti neskřípnuly prsty mezi dveře, ochranu rohů nábytku, tupé háčky na zavěšení, zábranu do dveří a mnoho dalších vychytávek, s nimiž budou děti zas o kousek chráněnější.

Publikováno: 25. 5. 2017, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce