reklama

Stavební Infra hořák

Při nahřívání běžným hořákem se občas stane, že se podklad při neopatrné manipulaci vypálí. Meva přichází s novinkou, kde vzniká při provozu sálavé teplo velké intenzity, takže nedochází ke styku plamene s podkladem. Stavební hořáky Infa jsou vhodné na izolatérské a asfaltérské práce menšího rozsahu. Jejich velkou výhodou je možnost použití ve vodorovné i svislé poloze.

Stavební Infra hořák

Nová technologie INFRA hořáků nabízí šetrný a ekologický způsob ohřevu. Oproti klasickému ohřevu plamenem fungují hořáky na principu infrazáření. Účinnost takového způsobu je až 80 %. Snižuje spotřebu propan-butanu o 50 %, čímž ušetří náklady na samotnou práci. Spalování probíhá na žáruvzdorné mřížce. Snižuje riziko popálení, práce s hořákem je bezpečnější.

Využití hořáků v praxi:

INFRA hořáky využijete k celé řadě prací na poloprofesionální i profesionální úrovni. Díky svislé poloze jsou vhodné například k vysušování nehořlavých stěn. Samozřejmostí je lepení asfaltových krytin, ale i výhřev výtluků na silnici či ohřev asfaltových směsí. S INFRA hořáky můžete bezpečnějším způsobem opalovat barvy, aniž byste narušili podklad, jako tomu bylo při opalování plamenem. Jsou vhodné k temperování prostoru či předehřevu litiny při svařování. Lze s nimi vypalovat travní porost ve spárách a makadamových plochách i na velkých prostorách. Hodí se i dezinfekci ploch slepičáren a zeminy.

INFRA hořák 11 - 25 kW

Hořák lze použít jednoduchým způsobem ve svislé i vodorovné poloze. Manipulace s ním je oproti práci s plamenem bezpečnější, snižuje riziko popálení.

INFRA hořák 11 - 25 kW
INFRA hořák 11 - 25 kW

Rampový INFRAHOŘÁK 100 kW

Rampový INFRAHOŘÁK lze použít s propanubtanovou lahví. Tento způsob uvítáte při odstraňování trávy a plevelů ze zámkové dlažby na příjezdové cestě před domem i na parkovišti. Nebudete muset přenášet bombu z místa na místo, díky širšímu záběru bude i velká plocha rychleji vyčištěná.

Verze bez PB lahve
Verze bez PB lahve
Rampa s PB lahví
Rampa s PB lahví

INFRA kotel 25 kW

Infra záření se dá využít i při velkokapacitním ohřevu asfaltové směsi. Snižuje spotřebu propan-butanu až o 50 %, naopak zvýší účinnost o 80 %, je tedy šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale také k navyšování nákladů na práci.

INFRA kotel 25 kW
INFRA kotel 25 kW
INFRA kotel 25 kW
INFRA kotel 25 kW

INFRA hořák na IPU

Při použití hořáku s plamenem docházelo k nerovnoměrnému ohřevu asfaltové lepenky. Než se nahřeje jedna strana, druhá již vychladne. Také množství nahřáté plochy byla omezená. Díky bezplamennému spalování propan-butanu na žáruvzdorné mřížce je při lepení asfaltových pásů zajištěn rovnoměrný ohřev po celé šířce lepenky.

INFRA hořák na IPU
INFRA hořák na IPU

Více se dozvíte na www.mevagasproducts.com.

Publikováno: 30. 5. 2017, Autor: Pavla (text), Meva (text a foto), Profil autora: Redakce