reklama

Nevadnoucí květy máku

Červená pole u polních cest jsou vidět čím dál tím častěji a jemné okvětní lístky vlčích máků nás neustále překvapují. Křehké květy nejsou ideální pro vazby, protože nevydrží ve váze příliš dlouho. Pokud se chcete kochat květy delší čas, připravte si vlastní vlčí máky z FIMO hmoty a korálků.

Nevadnoucí květy máku

Jak na to?

Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?

- Připravíme si zelenou, červenou a žlutou Fimo hmotu, nůž, váleček a jemné červené nebo černé korálky. - Z červené hmoty vymodelujeme květ a okvětní lístky a spojíme dohromady.- Ze zelené hmoty připravíme list a stonek květu.- Žlutá hmota tvoří pouze drobné kuličky na středu květu, do kterých vmáčkneme i několik korálků.

Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?
Jak na to?

- Květ upevníme na sklenici a vložíme do elektrické trouby zapéct. - Zapékáme cca 20 minut na teplotě 140°C - postupujeme podle návodu, který je uveden na obalu hmoty. - Po vypálení necháme hmotu vystydnout. Nepřiléhá-li hmota ke sklu, můžeme ji jemně podlepit lepidlem.

Tip

Stejně jako květy máku můžete vymodelovat i jiné letní dekorace – krásná bude levandule, růže, pivoňka nebo drobné květy sedmikrásek. Není nutné ani zdobit vždy vázu – květy můžete využít i na jídelním servisu – krásné budou na kovových lžičkách, na miskách nebo na spodním okraji sklenic apod.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor.

Publikováno: 18. 6. 2017, Autor: R.Buriánková, Dekor (text a foto), Profil autora: Redakce