reklama

Erotika v květech - aranžmá květin v duchu vzniku života

Věděli jste, že květ je orgánem rostlin, který jim slouží k pohlavnímu rozmnožování? Květy proto obsahují rostlinné reprodukční orgány, jejichž konečnou funkcí je produkce semen, které představují následující generaci těchto rostlin. Při 21. ročníku celostátní výstavy Květy se od 13. do 16. července návštěvníci přenesou do Ráje. Aranž květin na ploše 2 200 m2 se ponese v duchu vzniku života. Jeho různé podoby si návštěvníci budou moci užít každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

Erotika v květech - aranžmá květin v duchu vzniku života

Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nabídne návštěvníkům květinové aranžmá, kterému bude vévodit královna všech letních květin lilie, nebudou chybět vodní plochy, krásný vodopád, strom poznání a velmi oblíbené fotokoutky. Hlavní roli však budou i letos hrát květy, jak ostatně napovídá celý název výstavy. Kromě lilií budou v aranži růže, jiřiny, begonie a další okrasné květiny od předních českých pěstitelů a šlechtitelů. V plném květu zde najdete i klasické stálice mezi balkonovými rostlinami, zejména pelargonie a fuchsie.

O to, aby vám krása květů neuvadla a zachovala si svou pestrost po celé léto, se postarají bezplatné odborné poradny Českého zahrádkářského svazu. Návštěvníci se budou moci zeptat nejen to to, jak se správně starat o růže, co nejvíce podpoří muškáty v jejich růstu a jak se účinně bránit všudypřítomným mšicím, ale budou moci pohovořit se zástupci specializovaných základních organizací. K pohodové návštěvě expozice ČZS přispěje i tradiční vinařský koutek s nefalšovanou živou cimbálovou muzikou. V rámci výstavy proběhne slavnostní křtění nové odrůdy lilie.

Erotika v květech - celostátní výstava Květy
Erotika v květech - celostátní výstava Květy

Finále Floristické soutěže v aranžování květin

V rámci výstavy Květy proběhne již 6. ročník finále Floristické soutěže v aranžování květin. Soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích žáci základních a středních škol, a pro členy ČZS. Finále soutěže proběhne v pátek 14. 7. 2017. Příznivci květinových aranžmá jsou srdečně zváni na průběh celého finálového dne. Veškeré soutěžní práce budou moci návštěvních zhlédnout až do konce výstavy.

Dále je připravena soutěž v aranžmá prostoru 4 x 4 metry dle vlastní fantazie Polabský květ, jehož vyhodnocení proběhne ve čtvrtek 13. 7. Za účasti mediálně známých hostů. Výstava bude jako každý rok prodejní, tudíž si návštěvníci budou moci zakoupit květiny, okrasné a ovocné dřeviny, balkónové rostliny, bonsaje, léčivé rostliny a byliny, nářadí a potřeby pro zahrádkáře.

Finále Floristické soutěže v aranžování květin
Finále Floristické soutěže v aranžování květin

Dexempo - multo - šunkoplex!

Zaklínadla z filmu Dívka na koštěti na výstavě Festival věštění zřejmě neuslyšíte, ale astrologie, numerologie, výklad z karet - Tarot, z křišťálové koule, siderického kyvadla, astropsychologie, chiromantie a výklad snů bude všudypřítomný. Budete si moci nechat odhalit svou budoucnost na Festivalu věštění v Lysé nad Labem, který se koná v termínu 13. – 16. července 2017.

Na Festivalu věštění potkáte zkušené kartářky, vědmy a čarodějky. Čeká vás doprovodný program plný přednášek, seminářů a tematických vystoupení na téma magie, ezoterika, osud, partnerské vztahy, duše a zdravý životní styl. Na stáncích můžete nakoupit léčivé kameny, kouzelná vykuřovadla, amulety a talismany a další předměty běžného čarodějného života. Těšit se můžete i na vystoupení známých osobností ze světa kultury. Na výstavě potkáte kartářky a věštce, kteří za symbolickou festivalovou cenu nahlédnou do vašeho života, osudu a budoucnosti.

Dexempo - multo - šunkoplex!
Dexempo - multo - šunkoplex!

Výstavy Květy a Festival věštění se uskuteční na výstavišti v Lysé nad Labem v termínu 13. -16. července, vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

Více se dozvíte na stránkách www.vll.cz.

Publikováno: 5. 7. 2017, Autor: Výstaviště Lysá nad Labem (tisková zpráva), Profil autora: Redakce