reklama

Neodborné zasklení balkonu či lodžie může ohrozit obyvatele bytu i celého domu

Zasklení balkonu vypadá na velmi jednoduchou úpravu, kterou zvládne každý majitel bytu sám po návštěvě hobby marketu. Opak je ale pravdou. Zasklení balkonu je tak výrazným zásahem do obálky bytového domu, že je na něj nutné získat stavební povolení. Kvalitní projekt a odborné zasklení uchrání majitele bytů i bytových domů následných problémů.

Neodborné zasklení balkonu či lodžie může ohrozit obyvatele bytu i celého domu

Systém zasklení zatěžuje bytový dům. Kromě vlastní hmotnosti zasklené konstrukce působí na statiku bytového domu zatížení větrem, které působí na skleněný plášť. V některých případech je nutné patřičným způsobem posílit nosnou konstrukci. Zasklením balkonů a lodžií se navíc často mění jejich využití. Projektant musí při návrhu zasklení brát v úvahu právě způsob využití, a buď mu projekt přizpůsobit, nebo naučit majitele bytu s novým prostorem kvalitně pracovat.

Bezrámové i rámové systémy, které v současné době firmy na našem trhu nabízejí, jsou navržené tak, aby umožnily přirozené větrání, respektive proudění vzduchu. Pokud ale vlastníci bytů se systémem špatně pracují, mohou se prostory zapařit, okna se začnou rosit a byt mohou ohrožovat plísně.

Při amatérských rekonstrukcích či nekvalitní dodavatelské výstavbě lze často narazit na nebezpečné zábradlí.
Při amatérských rekonstrukcích či nekvalitní dodavatelské výstavbě lze často narazit na nebezpečné zábradlí.

Věcí, které je nutné se zasklením balkonu či lodžie řešit, je ale mnohem víc. Ten, kdo nemá s tímto způsobem úprav zkušenosti, může zapomenout na následný možný nedostatek přirozeného světla v místnosti, nebo na nebezpečím skleníkového efektu v letních měsících.

Zasklení balkonů a lodžií má i své nesporné výhody. Nejvíce tepla v zimním období uniká u panelových bytových domů přes balkonové dveře. Nezasklené balkony a lodžie navíc výrazně urychlují erozi původního obvodového pláště zatékáním dešťové vody. Zasklení lze proto považovat za preventivní ochranu proti zatékání do obvodového pláště, ale i jako způsob zateplení náchylné části bytu.

Více informací poskytnou návštěvníkům mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH výrobci systému zasklení. (Veletrh) FOR ARCH se uskuteční ve dnech 19. až 23. září 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 je Skupina ČEZ.

Neodborné zasklení balkonu či lodžie může ohrozit obyvatele bytu i celého domu - Více se dozvíte na veletrhu FOR ARCH 2017
Neodborné zasklení balkonu či lodžie může ohrozit obyvatele bytu i celého domu - Více se dozvíte na veletrhu FOR ARCH 2017

Čekejte víc než jen elektřinu nebo plyn

Že ČEZ vstoupil se svými zákazníky do 21. století, dokazují jeho inovativní produkty a služby. Ať si zákazníci vyberou jakkoli velké vylepšení domácnosti, vždy dostanou řešení, které ohleduplněji využívají energie, zvyšují komfort zákazníků a snižují chytře výdaje. Na kompletní nabídku produktů se můžete podívat na www.cez.cz/sluzby.

Publikováno: 14. 7. 2017, Autor: ABF, a.s. (tisková zpráva), NEMOinpsekt (foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.