reklama

Pergola jako výhradně letní záležitost?

Posezení na zahradě s přáteli, dobrým jídlem a pitím a možná také za doprovodu drnkající kytary je dozajista velmi příjemně strávenou chvílí každého z nás. Faktem ovšem zůstává, že pro mnohé z nás je to záležitost výhradně slunečných dnů či parnějších večerů. To je ale mýlka, jelikož se nabízí snadně řešení.

i (Zdroj: Autoplachty Jech)
Opláštění pergoly je praktická věc

Opláštění pergol, altánů,...

Abychom si mohli dopřát pohodového posezení na zahradě i za nepříznivého počasí, je třeba přistoupit k jistým opatřením. Stále častěji vyhledávanou možností jak řešit tento problém je opláštění zahradních příbytků. Toto řešení skýtá spoustu výhod a mezi ty hlavní patří - zateplení pergoly a zamezení vlivu nepříznivého počasí (déšť, vítr...). Pak už nic nebrání tomu, abyste v krbu rozdělali oheň a dopřáli si tak relaxaci na zahradě i v jiných ročních obdobích než je léto.

Nemusíte se však bát, že vaše zahradní posezení zůstane opláštěno nastálo a to třeba i za krásného počasí – stačí vše vyhrnout či shrnout, zajistit a je vystaráno. Stěnu lze shrnout do boku jako závěs. K tomu stačí namontovat kolejnici a na plachtový díl jezdce. Další možnost je srolovat jako roletku a zabezpečit dodanými řemeny nebo pověsit na instalované háčky apod.

Opláštění ochrání vaše posezení před nepřízní počasí
i (Zdroj: Autoplachty Jech)
Opláštění ochrání vaše posezení před nepřízní počasí

Jaké materiály použít?

Při zateplení pergoly se využívají materiály z plachtoviny (PVC textilie) a v případě průhledných částí opláštění lze doporučit materiál Crystal flex (tzv. slídovitý povrch). Průhledný materiál je velice pevná cca 0,5 mm silná fólie, která se s plachtovinou spojuje horkovzdušným svařováním. Nezbytnou součástí při realizaci opláštění je kování, které zajišťuje správnou funkčnost a celkovou stabilitu montovaného materiálu. Nejvyužívanějšími materiály pro kování jsou pozink a mosaz.

Součástí opláštění pergoly je kování
i (Zdroj: Autoplachty Jech)
Součástí opláštění pergoly je kování

Je libo zpestření?

V případě, že se nespokojíte pouze s fádními barvami, nabízí se možnost potištění materiálu vámi vybraným obrázkem, nápisem či u komerčních staveb třeba reklamou. V tomto směru se nápadům meze nekladou a záleží tedy na fantazii každého z vás.

Opláštění můžete ozdobit dle vlastního vkusu
i (Zdroj: Autoplachty Jech)
Opláštění můžete ozdobit dle vlastního vkusu

Využití

Opláštění pergol a zahradních posezení je možné využít jak na zahradě rodinného domku či u chalupy, tak u komerčních objektů. Může se jednat např. o krytí tzv. restauračních zahrádek, venkovních částí kaváren, různých přístřešků pro skot a dobytek atd. Míra využití je opravdu značná.

Zdroj informací: Autoplachty Jech

Publikováno: 14. 4. 2024, Autor: Autoplachty Jech (text a foto), Profil autora: Redakce