Komín, který postavíte s rukama v kapsách

Ať už si stavíte svůj vysněný dům svépomocí nebo jste si najali stavební firmu, jistě vás potěší každá vychytávka, která zrychlí, zjednoduší a zlevní stavební proces. Některé stavební postupy i přes technický pokrok zůstávají víceméně stejné jako před 100 lety. Jiné zaznamenaly doslova skokovou změnu.

Komín, který postavíte s rukama v kapsách

Představte si například komín. Dříve šachta, která se stavěla z cihel, kladla poměrně velké nároky na preciznost. S příchodem různých tepelných zdrojů, narůstaly nároky na komínovou šachtu. Výraznější pokrok přišel s nástupem tzv. komínových tvárnic a nástupem moderních nerezových komínů. Oba typy představují víceméně stavebnici pro dospělé, jejíž výstavba je otázkou hodin. Nezávisle na výstavbě komínu bylo donedávna nutné řešit výběr a připojení tepelného zdroje. Ano, donedávna. Nyní je možné objednat komín s integrovaným krbem, jehož instalace je doslova otázkou desítek minut.

Tento systém právem získává své zákazníky právě díky rychlosti výstavby a zvyšující se oblibě krbových kamen, jejichž instalace již není výsadou luxusního bydlení. Naopak, pokud dlouhodobě přitápíte dřevem, využíváte poměrně levný lokální zdroj energie, který vám dá větší nezávislost na externích dodavatelích tepla a může snížit energetickou náročnost vašeho bydlení. Nemluvě o příjemných chvílích, ke kterým plápolající oheň za sychravých večerů doslova vybízí. Tento efekt je penězi nevyčíslitelný.

Komín, který postavíte s rukama v kapsách
Komín, který postavíte s rukama v kapsách
Komín, který postavíte s rukama v kapsách
Komín, který postavíte s rukama v kapsách

I malé prostory si zaslouží krb

Zvyšujícímu počtu novostaveb s krbovými kamny nahrává i to, že se rozšiřuje nabídka krbových kamen a komínových systémů, z kterých si vybere doslova každý. Tam, kde v minulosti nezbylo, než na plápolající oheň zapomenout, je dnes mnoho možností. Například menší prostor byl v minulosti brán jako důvod, proč na doplňkové vytápění dřevem raději zapomenout. Dnes není menší prostor žádnou překážkou. Přední výrobce komínových systémů u nás, společnost Schiedel dodává na náš trh zmíněné monolitické komínové systémy Kingfire s integrovanou krbovou vložkou, které byly vyvinuty přímo na míru menším prostorám.

Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli

Komínové systémy s integrovanou krbovou vložkou Kingfire jsou monolity, které se vyrábí na míru přímo v továrně a na stavbu jsou dovezeny vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých se stavebníci dopouštějí, zejména pokud se rozhodnou, že si komín postaví z levných prvků volně dostupných na trhu. Každá dobrá realizační firma by vás od nesystémových řešení měla odradit. Není výjimkou, že lidé ve snaze ušetřit každou korunu tlačí stavebníky do různých kaskadérských kousků. Špatně řešený komín se však může pro celou stavbu stát osudným. Ostatně požáry, které vzniknou v důsledku konstrukčních chyb, bohužel u nás nepatří k ojedinělým.

Komínový systém Kingfire minimalizuje chyby, ušetří cenné centimetry v interiéru a zjednoduší výběr dodavatele. Navíc je velmi dobře esteticky řešen a jeho funkčnost je 100%.

Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli
Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli

Výstavba komína v 4 snadných krocích

1. Primárně je nutná přesná výměra rozměrů komína projektantem. Ty se zadají do výroby a po několika týdnech můžete očekávat hotový komín na stavbě.

2. Při instalaci komína, který dorazí na stavbu vcelku je nutná přítomnost jeřábu, který komín zasadí na určené místo.

3. Komín je nutné připevnit k podkladu dodanými vruty

4. Zbývá pouze provedení zakončení komína a je hotovo

Autor: Schiedel (text a foto)

Související k tématu