reklama

Každodenní péče o podlahu

Věnovali jste svůj čas i energii na to, abyste ošklivou dřevěnou podlahu uvedli do téměř bezvadného stavu? Provedli jste veškeré úkony s tím spojené, tedy očista, broušení, očista, natírání, broušení, očista, závěrečné broušení? Teď tedy máte to nejhorší za sebou. Ale aby podlaha zůstala dlouho krásná a čistá, musíte jí věnovat další péči. Ta spočívá v pravidelném čištění.

Každodenní péče o podlahu

Lakované podlahy

Lakovaná podlaha je nejjednodušší na pravidelnou očistu. Přesto není nejvhodnější používat jakýkoliv přípravek. Pokud chcete, aby si lakovaný povrch udržel co nejdéle svůj vzhled, použijte vodouředitelný čistící přípravek Hard Floor FRESH od CIRANOVA. Je vhodný nejen na prkenné podlahy, ale také na parkety a nábytek. Samozřejmě vše musí být lakované. Dejte pouze pozor na přílišné máčení podlahy. Přípravek řeďte v koncentraci danou návodem.

Podlaha je natřená přípravkem FORTICO, který je vhodný pro zatěžované podlahy
Podlaha je natřená přípravkem FORTICO, který je vhodný pro zatěžované podlahy

Olejované podlahy

Také olejovaná podlaha potřebuje pravidelnou péči. Tu jí dodáte použitím správného přípravku. Pokud jste po obroušení použili jako vrchní nátěr barevný olej, je potřeba i pro následnou péči zvolit stejný odstín. Pro pravidelné čištění použijte Parketové mýdlo CIRANOVA. Je vyrobené z přírodních olejů, tedy nejen že čistí, ale zároveň navrací olej do dřeva. Je potřeba takto čistit podlahu alespoň 1x do měsíce. Pro světlou podlahu použijte bílé mýdlo. Jednou za rok je vhodné použít Olej na údržbu a péči. Ten je vhodný na údržbu olejovaných podlah podlahovými, voskovými nebo UV oleji. Před aplikací umyjte podlahu parketovým mýdlem, v případě silného znečištění použijte Intenzivní čistič. Nechte zaschnout. Poté naneste slabou vrstvu Oleje na údržbu, nechte pár minut impregnovat a poté dosucha vytřete bílým čistým hadrem. Ideální doba schnutí a vytvrzení je 24 hodin, přičemž během této doby nesmí přijít na podlahu voda.

Náš tip: Vyzkoušejte si předem na nejméně viditelném místě daný produkt, abyste zjistili včas případnou nežádoucí reakci dřeva.

Hardwaxoil magic bílý
Hardwaxoil magic bílý
Hardwaxoil magic bezbarvý na podlaze z ořechu
Hardwaxoil magic bezbarvý na podlaze z ořechu

Laminátové podlahy

Stala se vám nehoda, že se vám rozlilo například lepidlo na laminátovou podlahu? Ukápl vám olej a na podlaze zůstaly nehezké skvrny. I toto lze vyčistit. stačí použít LAMI CLEAN čistič, který je vhodný pro údržbu laminátových podlah a podlah z tvrdých syntetických materiálů. Umí odstranit zašlou špínu, tuky, olej, krém na boty, ale také například stopy po gumě a po všech běžných lepidlech. Nanesete na postižené místo a vyčistěte. Přebytek setřete vlhkým hadrem. Pro běžnou údržbu použijte péči Lami fresh. Je vhodný i pro všechny typy nábytku z laminátu.

Použití mořidla a oleje
Použití mořidla a oleje

Voskované povrchy

Pro údržbu voskovaných dřevěných podlah použijte Tekutý parketový vosk. Má vynikající vodoodpudivé a protiskluzné vlastnosti. Dodává se v odstínech žlutý, hnědý a bezbarvý. Pro údržbu voskovaných ploch nábytku, trámů, dveří, dřevěných podlah, ale i pro mramor a linoleum je výborný Tekutý leštitelný vosk. Je vyroben na základně přírodních surovin, jako je carnabua, candelina, surový včelí vosk a portugalský terpentýnový olej. Tento vosk nejen vyživuje dřevo, ale dodá mu i vysoký lesk.

Použit dvousložkový olej na dřevěné podlahy UN1CO
Použit dvousložkový olej na dřevěné podlahy UN1CO

Publikováno: 12. 5. 2022, Autor: Acolor (text a foto) , Profil autora: Redakce