reklama

Akumulátorové vrtačky

Akumulátorové vrtačky patří mezi základní vybavení nejen dílny, ale i běžné domácnosti. Najdou využití při všech montážních pracích od připevnění obrazu nebo poličky po sešroubování rozloženého nábytku. Kromě vrtáků můžeme do aku vrtačky upnout brusné kotouče, brusná tělíska, lešticí kotouče, rotační kartáče atd. Právě univerzální použití a nezávislost na elektrické síti je hlavním důvodem jejich oblíbenosti mezi řemeslníky a kutily.

Akumulátorové vrtačky

Akumulátorová vrtačka prošla technologicky dlouhým vývojem a dnešní stroje si nezadají nic se síťově napájenými vrtačkami. Současné aku vrtačky renomovaných značek používají výkonné lithiové akumulátorové články o vysoké kapacitě a výkonné elektromotory s nízkou spotřebou energie se blíží výkonu elektromotorů napájených ze sítě. Posledním trendem jsou bezuhlíkové elektromotory, u nichž je výhodou vyšší výkon a menší tepelné ztráty, eliminace tření uhlíků na komutátoru a jiskření.

Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky

Black+Decker patří k tradičním značkám na trhu, historicky patří k hlavním inovátorům v oblasti elektrického nářadí, vždyť již v roce 1916 přišla s revolučním pistolovým tvarem vrtačky a vypínačem ve tvaru spouště. Také dnes patří k leaderům na trhu a díky neustálým inovacím patří produkty společnosti mezi špičku v oboru. Společnost STANLEY BLACK & DECKER patří mezi největší výrobce elektrického nářadí na světě, zaměstnává více než 50 tisíc lidí a díky akvizicím a spolupráci mnoha výrobních závodů po celém světě investuje do technologického vývoje, přičemž inovace jsou aplikovány v celém portfoliu napříč značkami. Mimo jiné patří pod křídla této společnosti také značka profesionálního nářadí STANLEY FATMAX a celosvětově proslulá značka DEWALT zaměřená na profesionály z oblasti stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu.

Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky

Obvyklé požadavky na akumulátorové vrtačky jsou vysoký výkon při relativně nízké hmotnosti, kvalitní převodovka s dlouhou životností, dostatečně dlouhá doba práce na jedno nabití baterie a rychlé nabití baterie. Jako doplňkové funkce uživatelé ocení například přisvícení diodou nebo možnost snadného zjištění stavu nabití baterie. Výhodou lithiových baterií je velmi stabilní charakteristika dodávaného napětí, eliminace paměťového efektu, nízká hmotnost a malé rozměry baterie. Právě díky používání lithiových baterií došlo k významnému technologickému posunu, zvýšil se výkon a snížila hmotnost baterií, což je u akumulátorového nářadí zcela zásadní inovace. V tomto roce navíc přišla společnost DEWALT s převratnou technologickou novinkou, řadou FLEX VOLT, která je schopna díky bateriím o napětí 54 V plně nahradit většinu elektronářadí napájeného ze sítě.

Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky
Akumulátorové vrtačky

Značka Black+Decker v tomto roce kompletně inovovala své portfolio aku nářadí, zavedla 18V rodinu, která se vyznačuje použitím univerzální baterie pro všechny modely aku nářadí od klasické aku vrtačky až po strunovou sekačku nebo nůžky na živý plot. Nové trendy se promítly také zavedením například reproduktoru s připojením pře Bluetooth nebo adaptéru, který z baterie vytvoří USB power banku pro nabití například mobilního telefonu. Velmi oblíbeným je také víceúčelové nářadí MULTIEVO s různými nástavci, díky kterým se z jedné aku vrtačky stane kotoučová pila, oscilační bruska, vibrační bruska, přímočará pila, horní frézka, mečová pila nebo kompresor. Nová řada SMARTTECH jde v této oblasti ještě dál a nabízí akumulátorovou baterii s integrovaným ovládáním pomocí Bluetooth technologie a nabízí aplikaci pro mobilní telefony, díky níž můžete baterii lokalizovat, zjistit stav nabití baterie, vypnout baterii z důvodu bezpečnosti, zamknout použití baterie pouze v dosahu Bluetooth zvoleného mobilního telefonu a přímý výstup USB pro napájení například mobilního telefonu.

Více se dočtete na www.blackanddecker.cz.

Publikováno: 15. 12. 2017, Autor: Black&Decker (text a foto) , Profil autora: Redakce