reklama

Převlékněte skleněný stůl do nových barev, kdykoliv se vám zachce

Máte doma jídelní stůl se skleněnou deskou a zjistili jste, že na každodenní provoz, třeba v domácnosti s malým dítětem, není zrovna praktický? No, ale přece jen se stolu nechcete vzdát? Zkuste adhezivní fólii. Změní vzhled stolní desky za pár minut, používá se bez lepení, takže až vás napadne, můžete ji jednoduše sundat nebo třeba vyměnit za jiný vzor.

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Převlékněte skleněný stůl do jasnějších barev

Proč měnit vzhled skleněného stolu?

Sousedi si koupili krásný stůl se skleněnou stolní deskou, několik let už slouží a jsou s ním stále spokojeni, ale paní napadlo, že by chtěla změnit vzhled stolu. Na náš návrh, zkusit adhezivní  fólii, kývla bez váhání. Vybrala si fólii se vzorem kostky, aby ladila se vzhledem kuchyňských židlí.

Fólie se na sklo nelepí, drží pomocí statické elektřiny, takže odpadá úmorné oškrabování a čištění lepidla (jak je tomu u samolepících tapet) v případě, že se zase rozhodnete mít sklo čiré nebo vyměnit vzor. Její aplikace je velmi jednoduchá, doslova za pár minut bylo hotovo.

Stůl před proměnou
Stůl před proměnou (Zdroj: Pavel Zeman)
Změna vzhledu je patrná na první pohled
Změna vzhledu je patrná na první pohled (Zdroj: Pavel Zeman)

Fólie se prodávají v metráži i v návinech, o šíři 45, 67,5 nebo 90 cm, při použití na okně odráží až 95 % UV záření, takže slouží i jako sluneční clona nejen ke zneprůhlednění skla...

Postup

Na zadní straně fólie je na papíru čtvercový rastr
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Na zadní straně fólie je na papíru čtvercový rastr

Nachystejte si fólii, ostré nůžky nebo řezák, rozprašovač s vodou a stěrku. Fólii rozviňte na stole a ustřihněte si přesný rozměr. Na zadní straně fólie je na papíru čtvercový rastr, kterého se můžete při měření a stříhání držet.

Desku je potřeba vyčistit a navlhčit
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Desku je potřeba vyčistit a navlhčit

Plochu stolní desky nejprve důkladně vyčistěte a odmastěte saponátem. Pak rozprašovačem navlhčete celou plochu stolu.

Odloupněte za růžek okraj fólie
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Odloupněte za růžek okraj fólie

Odloupněte za růžek okraj fólie po celé její délce a založte na jedné straně stolu. Postupně uhlazujte od středu ke krajům, můžete použít stěrku nebo houbičku. Aby vám šlo lépe vyhánět bublinky vzduchu, postříkejte fólii i svrchu vodou.

Postupně uhlazujte od středu ke krajům
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Postupně uhlazujte od středu ke krajům

Pokud jste nastříkali stolní desku rovnoměrně, můžete fólií lehce posouvat, srovnejte okraje tak aby lícovaly, vyžeňte poslední bublinky vzduchu a je hotovo. Stůl má novou tvář.

Zbytkem fólie můžete ozdobit třeba vázu nebo mísu na ovoce, a když vás její vzhled omrzí, jednoduše fólii sloupnete.

Stůl má novou tvář
i (Zdroj: Pavel Zeman)
Stůl má novou tvář

Adhezivní fólie mají oproti tapetám výhodu v tom, že jejich aplikace je ještě jednodušší než v případě samolepicích tapet a dají se z povrchu lehce sundat, odpadá i nepříjemné čištění lepidla. Umožní změnit vzhled skleněných dveřních výplní, skleněných desek stolů i polic a zneprůhlední okenní skla.

Zdroj: autor článku, dcfixbrand.com

Publikováno: tento týden, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce