Vysoce efektivní vytápění. V Německu a Rakousku patří k nejpopulárnějším!

Ať už se chystáte stavět rodinný dům, nebo váš současný kotel pomalu dosluhuje a přemýšlíte o jeho výměně, měli byste si pozorně projít nové možnosti vytápění. Trendem moderní doby je především ekologie aco největší účinnost při vlastní výrobě tepla. A to nejen z důvodu ochrany životního prostředí, ale i pro ochranu vaší peněženky.

Vysoce efektivní vytápění. V Německu a Rakousku patří k nejpopulárnějším!

Podle údajů ČSÚ používá 65 % domácností k výrobě tepla vlastní zdroj energie. K vytápění domů a bytů používá až 1,5 milionu českých domácností zemní plyn, což představuje asi 40 %. Území České republiky je plynem zásobeno velmi dobře díky husté síti plynovodů. Nicméně i u nás najdete oblasti, kde obyvatelé musí sáhnout po jiných zdrojích tepla. Kromě tuhých paliv nebo elektřiny lze vytápět i topnými oleji.

Vytápění s téměř 100% efektivitou

Je zřejmé, že každý zdroj má jinou výhřevnost. To znamená, že každé palivo vyrábí jiné množství tepla s různou efektivitou. Výhřevnost v podstatě ovlivňuje, kolik paliva spotřebujete k vytopení domu, a tedy nepřímo kolik vás to bude celé stát.

Právě efektivnost vytápění by vás měla zajímat při výběru nového kotle. Nejméně efektivní jsou tuhá paliva – dřevo a uhlí. Výhřevnost ovlivňuje i stáří i kvalita kotle. Například v kvalitním kotli na olej od ověřeného výrobce Viessmann můžete dosáhnout až 98% efektivity při spalování. Můžete si být tak jistí, že za svoje peníze dostáváte maximum. V České republice nemají olejové kotle příliš dlouhou tradici, v Německu nebo Rakousku nicméně patří mezi nejpopulárnější způsoby vytápění.

Vytápění s téměř 100% efektivitou
Vytápění s téměř 100% efektivitou

Budoucnost vytápění? Automatizované kotle s kontrolou přes internet

Výhodou moderních kotlů na topný olej i jiná paliva je jejich nezávislost na lidské obsluze. Po zprovoznění jsou plně automatizované a snadno se na nich reguluje teplota. U olejových kotlů máte dokonce možnost dálkového ovládání pomocí speciální aplikace. Není přece nic příjemnějšího, než se po práci nebo po dovolené vrátit do již vyhřátého domu a nemuset se starat o zatápění.

Hledáte-li moderní způsob vytápění, který je šetrný nejen k přírodě ale i k vašim financím, podívejte se na hlavní výhody kotlů na olej od spolehlivého výrobce Viessmann.

Autor: Viessmann (text a foto)

Související k tématu