Dýhované dveře od SAPELI – příroda ve vašem interiéru

Dveře tvoří výraznou součást každého interiéru a jejich výběr se podmiňuje skutečností, že ovlivní vzhled celé domácnosti. Druhým parametrem je jejich praktičnost a funkčnost s ohledem na rytmus v dané domácnosti. Je potřeba zvážit materiály, které se liší odolností a nároky na údržbu, i povrchovou úpravu dveří. V tomto směru je dobrou volbou dýha. Dřevo je vděčným prvkem prakticky do jakéhokoliv interiéru pro svou nadčasovost, vysokou odolnost, dlouhou životnost a především osobitý vzhled. Desítky dýhovaných dekorů ve vysoké kvalitě nabízí společnost SAPELI, největší a nejstarší výrobce dveří u nás.

Dýhované dveře od SAPELI – příroda ve vašem interiéru

Dýha – přirozená krása dřeva

Urozený původ stromu, jeho stáří, místní podmínky krajiny, kde vyrůstal. To vše je vepsáno do letokruhů stromu, z něhož se následně dýha vytvoří, a to krájením nebo loupáním kmene stromu. Je to příroda, kdo se jako první podílí na výrobě tohoto typu dveří, přidává jim na originalitě a jedinečnosti. Barevný odstín a kresba je u dýhy vždy naprosto unikátní, a proto se nemůže stát, že byste jinde narazili na naprosto totožné dveře.

BERGAMO 32 a 10, dýha ořech sukatý. Cena 10 190 Kč (32) a 8 090 Kč (10) bez DPH (bez zárubně a kování).
BERGAMO 32 a 10, dýha ořech sukatý. Cena 10 190 Kč (32) a 8 090 Kč (10) bez DPH (bez zárubně a kování).

Zároveň je při výběru dýhovaných dveří potřeba právě s tímto počítat. Ale nemusíte se bát, že vám dveře nebudou vzájemně ladit. Přírodní materiály mohou vykazovat nepatrné odlišnosti v barevných tónech nebo textuře, v SAPELI však garantujeme v rámci jedné zakázky využití stejné šarže dýhy.

Přírodní materiál obklopený mýty

O dýze existuje hned několik mýtů, především pak její o její náchylnosti k poškození. Mnoho zákazníků se díky křehkosti přírodních materiálů obává náchylnosti k mechanickému poškození či rychlému poškrábání. Příroda vytvoří vzhled. Vlastnosti, jakými dýhované dveře SAPELI disponují, přicházejí až se samotnou tradiční výrobou. Mezi tyto vlastnosti patří především vysoká mechanická odolnost proti poškrábání. Dveře spolehlivě odolají domácím mazlíčkům i dětským hrám, a to díky čtyřnásobnému lakování (4 vrstvy laku s UV filtrem), jaké se používá i u dřevěných podlah.

Údržba je také bezproblémová. Aby nedošlo k poškození dýhy a dveře zůstaly čisté a krásné po dlouhou dobu, jsou doporučeny přípravky na bázi mýdla, například mýdlový čistič s kokosovým mlékem z nabídky SAPELI. Mýty se týkají také vysoké ceny dýhovaných dveří. Ta je ale již srovnatelná s běžnými povrchy, navíc dýhované dveře vydrží běžně 20 let a více, s ohledem na dlouhodobou investici je i případný rozdíl v ceně zanedbatelný.

TENGA 28, dýha teak bílý a dub stříbrný. Cena 12 858 Kč bez DPH (bez zárubně a kování).
TENGA 28, dýha teak bílý a dub stříbrný. Cena 12 858 Kč bez DPH (bez zárubně a kování).

Dřeviny z Čech i z různých koutů světa

Sortiment SAPELI zahrnuje jak známé dřeviny našeho přírodního pásma, například dub, buk, jasan, olši nebo třešeň, tak i exotické dřevo, například wenge, mahagon či zebrano. Zajímavý nádech dostanou dveře vyvedené v dýze z ořechu saténového či jasanu hnědého riegl. SAPELI nabízí 38 dýhovaných dekorů, dubovou dýhu lze navíc namořit 20 různými odstíny, včetně stále oblíbenější varianty moření olejem nebo varianty běleného dubu. Náročný zákazník ocení dveře se zajímavou strukturou příčného řezu dýhy. Pokud preferujete opravdovou autentičnost přírody, nadchne vás sukatá dýha. Suk je přirozený jev vznikající zarůstáním větví, který přerušuje tok letokruhů. Byť je to vlastně vada stromu, do interiéru přináší nespoutanost přírody.

TENGA 10, dýha dub sukatý. Cena 6 190 Kč bez DPH (bez zárubně a kování).
TENGA 10, dýha dub sukatý. Cena 6 190 Kč bez DPH (bez zárubně a kování).

Proč zvolit dýhu?

  • 100% přírodní materiál
  • Voní a je příjemná na dotek
  • Odolný materiál se 4 vrstvami ochranného laku
  • Lze mořit do jakéhokoliv odstínu
  • Každé dveře jsou jedinečné
Autor: Sapeli (text a foto)

Související k tématu