reklama

Přístřešky a stání pro auta

Dřevěné přístřešky a stání pro osobní auta jsou nejčastěji řešeny jako dřevěné konstrukce. Volba dřeva, jako konstrukčního materiálu, není náhodná. Je k tomu několik důvodů. Dřevěnou stavbu lze relativně snadno zhotovit, se dřevem se příjemně pracuje a je cenově dostupné.

Přístřešky a stání pro auta

Nejčastěji zvoleným dřevem je smrk. Z hlediska konstrukce se jedná o polostabilní až nestabilní stavby. To znamená, že zde mohou být části – do kterých bude zatékat voda. To je důležité pro výběr nátěrové hmoty. Měla by mít neloupaný povrch slabovrstvých lazur. Dřevěné stojiny, které nesou celou konstrukci, je nutné řešit tak, aby se dřevo bezprostředně nedotýkalo podlahy. Dřevěná část by měla být cca 10 cm nad zemí ukončena ocelovým kováním s opěrným trnem. Rozmáčení dřeva. Příčný řez dokonale ošetřete nátěrem. Zabráníte vyplavování tříslovin, zejména u dubu a barevnému poničení dlažby. Dřevo by mělo mít vlhkost do 15%. Snížíte možnost praskání povrchu.

Značka SOKRATES, která se již 25 let specializuje na povrchovou úpravu dřeva, vám doporučuje dlouhodobě osvědčené vodou ředitelné slabovrstvé lazury – Lazurit FORTE a Lazurit plus a rozpouštědlovou olejovou ochrannou lazuru. Pokud lze předpokládat, že do popraskaného dřeva nebude zatékat voda, můžete použít silnovrstvou lazuru SOKRATES, která dřevu propůjčí noblesní povrch.

Účinná ochrana dřeva s Lazuritem FORTE

SOKRATES Lazurit FORTE je vodou ředitelná olejová slabovrstvá lazura s extrémní penetrační schopností. Je vyrobena na bázi modifikovaného lněného oleje a transparentních oxidů železa. Obsahuje standardně kombinovaný UV filtr, který chrání jednak dřevěný podklad, ale také samotnou nátěrovou hmotu před její degradací UV zářením – váže na sebe radikály, které vznikají vlivem vysokoenergetického záření, v tomto případě z molekul lněného oleje. Blokuje tak řetězovou degradaci nátěru. Povrch Lazuritu FORTE odolává napadení plísněmi a houbami. Minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva.

Účinná ochrana dřeva s Lazuritem FORTE
Účinná ochrana dřeva s Lazuritem FORTE

Lazurit FORTE je určen k základním a vrchním nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, srubů a roubenek. Ale i v interiérech k nátěrům dřevěných částí. Jeho výhodou je absence povrchu, což je mnohdy z estetického hlediska důležité. Aplikuje se nejlépe štětcem a to tak, že nevsáklá nátěrová hmota se postupně při natírání stahuje. Veškerá lazura se při aplikaci musí vsáknout do dřeva. Nevsáklá hmota zanechává zrcátka.

Nátěr se provádí na suché, očištěné a odmaštěné dřevo ve dvou vrstvách. Druhý nátěr je konečným nátěrem. Nátěr zasychá 24 až 48 hodin. Zejména u tvrdých dřev. Mezi nátěry je vhodný lehký přebrus. Povrch dřeva je transparentní, příjemně matný a líbivý. Ochrana dřeva je dokonalá a dlouhodobá. Na stání pro auta více jak 10 let. Na krytých částech prakticky trvalá.

Sametový povrch dřeva s Lazuritem plus

SOKRATES Lazurit plus středněvrstvá vodou ředitelná lazura na bázi hybridního alkydu, který je upraven speciálním akrylátem. Velmi dobře penetruje dřevěný podklad. Jako Lazurit FORTE obsahuje účinný UV filtr. Povrch Lazuritu PLUS odolává napadení plísněmi a houbami.

Sametový povrch dřeva s Lazuritem plus
Sametový povrch dřeva s Lazuritem plus

Aplikuje se nejlépe štětcem, ale i možnost máčení a stahování štětcem. Nátěr poskytuje sametový, na omak velmi příjemný povrch. Aplikuje se ve dvou až třech nátěrech v časovém odstupu 6 až 12 hodin s lehkým mezibrusem. Nátěr má vynikající životnost. Podle namáhání - 5 až 10 let.

Lazurit plus je výhodné také nanášet na první zaschlý nátěr Lazuritu FORTE. Tím získáte dokonalý nátěr: extrémní penetrace s dokonalým povrchem. Lazury se standardně se vyrábí v 10 základních odstínech. V tónovacích centrech se tónuje do celkem 20 odstínů různých dřev a 8 módních odstínů šedé barvy. Je chemicky neutrální.

Dokonalá péče o dřevo v exteriéru

SOKRATES Olejová ochranná lazura je vyrobena na bázi lněného oleje a transparentních oxidů železa. Aplikuje se ve dvou vrstvách a je určena pouze pro použití v exteriéru. Olej povrch dřeva hluboce penetruje. Zasychá pomalu – 24 hodin. Samotný povrch je dokonalý, na omak příjemný, není suchý, je voskový a zvláště silně odpuzuje vodu. Životnost podle stupně namáhání 10 let. V chráněných částech stání bude trvalým nátěrem. Olejová ochranná lazura je TOP produktem firmy CLOU Germany. Je distribuována pod značkou SOKRATES.

Dokonalá péče o dřevo v exteriéru
Dokonalá péče o dřevo v exteriéru

Bližší informace získáte na:

www.barvy-sokrates.cz , nebo info@barvy-sokrates.cz

Publikováno: 28. 3. 2018, Autor: Building Plast (text a foto) , Profil autora: Redakce