Lavicové konvektory KORADO plné inovací

Moderní trend bydlení upřednostňuje efektivní a zároveň ekonomické vytápění rodinných domů či bytů. Proto tradiční volbu představují konvektory, které disponují vysokým komfortem pro uživatele. Nové lavicové konvektory od společnosti KORADO, a.s. se mohou navíc pochlubit novým technickým řešením, vyšším výkonem a neotřelým designem.

Lavicové konvektory KORADO plné inovací

Výhodné designové vytápění

Konvektory využívají k distribuci tepla v místnosti cirkulaci vzduchu neboli konvekci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu a chladný klesá k podlaze. Jelikož vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje. S výhodou se používají zejména v místnostech s velkými prosklenými plochami, kde díky zmiňované konvekci spolehlivě vytvoří pomyslný tepelný štít a zabrání tak přirozenému proudění studeného vzduchu do interiéru. Díky nízkému vodnímu objemu konvektory pružně reagují na změny v potřebě tepla ve vytápěné místnosti, čímž je docílena optimální teplota v interiéru za kratší dobu, než je tomu u klasických otopných těles. Důsledkem je úsporný provoz, zajišťující nižší spotřebu energie. Konvektorové systémy také produkují tzv. „bezpečné teplo“ o které se není možné spálit. Je možné je použít prakticky pro všechny zdroje tepelné energie, např. tepelná čerpadla, plyn, elektřinu, solární systémy, dřevo i biomasu.

Výhodné designové vytápění
Výhodné designové vytápění

Společnost KORADO na základě inovačního potenciálu připravila do svého výrobního programu nové lavicové konvektory KORALINE. Ty se vyrábí ve třech variantách, z nichž každá prošla technickým vývojem, který byl zaměřen především na nové výměníky a vyšší výkony. V pozadí nezůstávají ani inovace na straně designu – na výběr je z mnoha barevných variant provedení, typů dřevěných krycích desek, katalogových ale i atypických rozměrů, uchycení a připojení.

Výhodné designové vytápění
Výhodné designové vytápění

Lavicové konvektory s dřevěnou deskou KORALINE LDE a LDX prošly nejrozsáhlejší změnou vzhledu. Dřevěné desky vhodné k sezení spojují užitné vlastnosti s možnostmi odpočinku a relaxace. Další variantu lavicových konvektorů představuje KORALINE Exclusive LKX s hliníkovou mřížkou či ekonomická verze KORALINEEconomic LKEs mřížkou raženou přímo v opláštění.

Technické parametry

ModelVýška tělesa laviceŠířkaDélkaVýkon
KORALINE Economic LDE / Exclusive LDX300, 450 mm265, 315 mm1000 - 2000 mm721 - 3525 W
KORALINE Economic LKX90 - 300 mm80 - 230 mm600 - 3000 mm149 - 5670 W
KORALINE Economic LKE90 - 300 mm130 - 230 mm600 - 3000 mm149 - 5670 W

U všech tří modelů je povolený maximální provozní přetlak 1,2 MPa, maximální provozní teplota je 110°C a způsob připojení je možný jak spodní, tak boční.

Tyto konvektory pořídíte za velmi přijatelnou cenu, a to již od 3.133,-Kč.

V sortimentu společnosti KORADO lze aktuálně volit z mnoha modelových řad – podlahové konvektory KORAFLEX, otopné lavice KORALINE, nástěnné konvektory KORAWALL, speciální fasádní konvektory KORASPACE a otopné výměníky KORABASE.

Kompletní sortiment konvektorů KORADO naleznete na www.korado.cz.

Autor: Korado (text a foto)

Související k tématu