reklama

Princeznička na bále...

Tak tyhle korále z polymerové hmoty určitě nikdo nepřehlédne! Na první pohled nejsou pro milovnice decentních šperků, ale zato krásně sladěné, obsahují opravdu všechny barvy levandule a také lány s touto voňavou bylinkou jednoznačně připomínají...

Princeznička na bále...

Pomůcky a materiál:

polymerová hmota (zde LUCYclay), scrap - zbytky hmoty, strojek na nudle, ostrý řezák, váleček, vykrajovátko o průměru 4 cm, plastový obal na štětec o průměru 4 mm, jehla, lepidlo na polymer - Polybonder, párátko

Na kompletaci:

lanko, zamačkávací rokajl, kaloty, zapínání, řetízek, spojovací kroužky

Barvy:

Na korále budete potřebovat barvy levandule, které namícháte takto:

  • Tmavě fialová - dva dílky světle modré (č. 13) + dva dílky magenty (č. 50) + jedna čtvrtina dílku červené (č. 2)
  • Světle fialová - dva dílky světle modré (č. 13) + jeden dílek magenty (č. 50) + dva dílky bílé (č. 4)
  • Tmavě zelená - Tři dílky tmavě zelené (č. 17) + jeden dílek hnědé (č. 1)
  • Světle zelená - Dva dílky světle zelené (č. 27) + jeden dílek žluté (č. 7) + dva dílky bílé (č. 4)
  • Žlutá - dva dílky (č. 7)
  • Béžová - tři dílky bílé (č. 4) + jeden dílek hnědé (č. 1) + jedna čtvrtina dílku žluté (č. 7)
Barvy:
Barvy:

Korálek č. 1

Propracujte si scrap a vyválejte ho ve strojku na nejširší nastavení. Vykrajovátkem o průměru 4 cm z něj vykrojte kolečko. Uválejte kuličku. Namíchanou béžovou hmotu vyválejte ve strojku na nejtenčí nastavení a hmotou obalte kuličku ze scrapu (obr. 1). Konce béžové zahlaďte a přebytky ořízněte. Zaválejte a propíchněte korálek jehlou (obr. 2). Korálek je ozdoben malými kytičkami. Pomocí futrálku na štětce vykrojte šest koleček ze světle fialové barvy. Z téže barvy uválejte malinkého hada a ze žluté milimetrovou kuličku (obr.3). Kolečka po jedné rozplácněte a první obalte kolem válečku (obr. 4). Stejně pokračujte i se zbývajícími pěti kolečky. Spodek kytičky začistěte pomocí ostrého řezáku. (obr. 5). Kvítek napíchněte na jehlu a jeho konec potřete lepidlem na polymer Polybonder. Opatrně kvítek přiložte na připravený béžový korálek a nechte zaschnout(obr. 6). Pomocí párátka do středu kvítku vmáčkněte žlutou kuličku (obr. 7). Takto pokračujte, dokud nezaplníte kvítky celý korálek (obr. 8).

obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
obr. 4
obr. 4
obr. 5
obr. 5
obr. 6
obr. 6
obr. 7
obr. 7
obr. 8
obr. 8

Korálek č. 2

Z tmavě zelené barvy uválejte kuličku o průměru cca 4 mm a rozplácněte ji do tvaru listu (obr. 9). Tupou stranou řezáku vytvářejte do rozplácnuté kuličky zářezy podle skutečného listu (obr. 10). Takto vymodelované lístečky přimáčkněte na korálek z tmavě fialové barvy stejně, jako u základu korálku č. 1 (obr. 11). Krom tmavě zelené barvy použijte i světlou. Lístky ale pokládejte na korálek tak, aby mezi nimi vznikaly mezery. Do mezer vložte vymodelované kvítky ze světle fialové, stejné jako u korálku č. 1. Tento korálek vytvořte dvakrát (obr. 12).

obr. 9
obr. 9
obr. 10
obr. 10
obr. 11
obr. 11
obr. 12
obr. 12

Korálek č. 3

Scrap obalte béžovou hmotou (obr. 13). Ze zelených barev vymodelujte lístečky a vkládejte je na korálek jako u korálku č. 2. Ze světle fialové vymodelujte pět kvítků a pomocí vteřinového lepidla je rozmístěte na korálek. Tento druh korálku opět vytvořte dvakrát (obr. 14).

obr. 13
obr. 13
obr. 14
obr. 14

Korálek č. 4

Tentokrát základ korálku vytvořte ze světle zelené barvy.Lístečky vymodelujte z béžové a tmavě zelené, umístěte nepravidelně na korálek (obr. 15). Ze světle fialové vymodelujte tři kvítky a nalepte. Opět tento korálek duplikujte (obr. 16).

obr. 15
obr. 15
obr. 16
obr. 16

Korálek č. 5

Základ vyrobte z tmavě fialové barvy (obr. 17).Ze světle a tmavě zelené vymodelujte lístečky, přikládejte na korálek. Opět korálek vytvořte dvakrát (obr. 18).

obr. 17
obr. 17
obr. 18
obr. 18

Pruhované korálky

Ze scrapu vytvořte váleček. Ze světle a tmavě zelené vyrobte jednoduchý pruhovaný cane (obr. 19). Ten nařezejte na tenké plátky a pokládejte je na váleček ze scrapu (obr. 20). Potažený váleček zaválejte a zredukujte na průměr 1,5 cm.Váleček nařezejte postupně na šest dílů podle fotky (na libovolnou velikost) (obr. 21). Kraje každého dílu stáhněte k sobě. Zmáčkněte v ovál a vyválejte v kuličku, propíchněte jehlou. Pokud vám kus pruhovaného cane zbylo, můžete ho využít na nejmenší korálky (obr. 22).

obr. 19
obr. 19
obr. 20
obr. 20
obr. 21
obr. 21
obr. 22
obr. 22

Velké korálky a malé pruhované navlíkněte na lanko, ukončete pomocí kaloty, připevněte na řetízek a přidejte zapínání. A máte hotovo!

Pruhované korálky
Pruhované korálky

Publikováno: 11. 4. 2018, Autor: Lucie Štruncová (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.