reklama

Trojlístek výstav vás zve do Lysé nad Labem

Blíží se čas konání tradičních výstav v Lysé nad Labem. ELEGANCE 2018 se představí již po třiadvacáté, 17. ročník chystá NARCIS 2018, chybět nebude ani výstava Regiony 2018, která se bude tentokrát věnovat F. A. Šporkovi. Výstavy jsou otevřeny od čtvrtka 12. do neděle 15. dubna, vždy od 9 do 17 hodin.

Trojlístek výstav vás zve do Lysé nad Labem

ELEGANCE 2018

Ve dnech 12. – 15. dubna se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční již 23. ročník výstavy Elegance, která nabídne návštěvníkům moderní trendy nejen v oblékání. Tradiční i noví vystavovatelé nabídnou konfekci, textil, spodní prádlo, koženou konfekci i koženou galanterii. Každým rokem je na výstavu přihlášeno více než 100 vystavovatelů. Většina z nich jsou české firmy, což návštěvnice velmi oceňují, zvláště proto, že mohou nakupovat za veletržní slevy. Vedle textilu a prádla zde návštěvníci najdou stánky s bižuterií a kosmetikou. Zpestřením bude doprovodný program s módními přehlídkami. Letošní novinkou bude v hale A1 fashion Zóna řemeslnických výrobců textilu a bižuterie.

ELEGANCE 2018
ELEGANCE 2018

Sedmnácté pokračování bude mít v rámci Elegance úspěšná soutěž mladých módních tvůrců AVANTGARDA 2018. Ve čtvrtek 12. dubna se utkají studenti v oboru oděvním, a to v tvorbě z tradičních a netradičních materiálů a ve volném tématu „První republika“. Ve stejný den změří své dovednosti i studenti – šperkaři. Soutěží bude provázet moderátor TV Nova Petr Říbal.

V pátek 13. dubna se bude soutěžit v oboru kadeřnickém a vizážistickém. Soutěží bude provázet sportovní moderátor TV NOVA Martin Čermák. V porotě po oba dva dny zasednou módní návrhářky a osobnosti Jana Berg, Helena Fejková, Jaroslava Procházková, Nina Provaan Smetanová, Helena Kroftová - Leisztner, Aleš Šeliga, Oldřiška Křížová, Olina Kopalová, Michala Hávová, Pavel Filandr; Honza Kořínek a další.

ELEGANCE 2018
ELEGANCE 2018

NARCIS 2018

Přijďte se pokochat na 17. ročník květinové výstavy Narcis.. V hale A2 na ploše 1440 metrů mohou návštěvníci spatřit veliké, pestrobarné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů a dalších jarních květin.

Nebude chybět poradenská služba pro zahrádkáře. Na venkovní ploše návštěvníci budou moci nakoupit vše, co potřebují pro svoji zahradu – okrasné a ovocné dřeviny, zeleninovou i květinovou sadbu, balkónovky a další květiny, zahradnické potřeby a zahradní nábytek.

Po celou dobu výstavy bude probíhat v hale A2 bohatý doprovodný program časopisu Receptář. V sobotu od 13 hodin proběhne koncert Jana Vančury s evergeeny od Rangers.

NARCIS 2018
NARCIS 2018

REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY 2018

Výstava Regiony 2018 je ochutnávkou zajímavostí z naší země. Jak se říká: „Čechy krásné, Čechy mé… „ a že je stále co objevovat a poznávat v naší malebné krajině, se můžete přesvědčit právě na této výstavě propagující cestovní ruch. Návštěvníci výstavy se mohou seznámit s kulturním a společenským životem obcí a měst, nabídkou reprezentativních publikací, informačních brožur, pohlednic, map a regionálními produkty. V rámci výstavy bude probíhat soutěžní prohlídka turisticko-propagačních matriálů o Turistickou informaci roku 2018 a Zpravodaj roku 2018.

REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY 2018
REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY 2018

Letošní ročník výstavy Regiony ČR bude věnován Františku Antonínu Šporkovi, neboť před 300 lety získal jeho rod hraběcí titul. F. A. Špork se zasloužil nejen o přebudování zámeckého parku v Lysé nad Labem, ale i …? Chcete-li se dozvědět více o druhém místě spjatém s F. A. Šporkem a sochařem Matyášem Bernardem Braunem, tak přijeďte na výstavu Regiony.

Více na www.vll.cz.

Publikováno: 13. 4. 2018, Autor: Výstaviště Lysá nad Labem (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce