reklama

Můj nedocenitelný pomocník Ultramax mop

Dcera se mi po maturitě provdala za majitele krkonošského penzionu a přestěhovala se k němu. Pravidelně jsme tam trávívali rodinné dovolené. V létě túry po horách, v zimě sjezdovky a občas běžky, když bylo opravdu hezky a dobrý sníh. Vnoučata jsou zase vášniví snowboardisté, i když ještě ani nechodí do školy. To byste koukali, jak si sviští ze svahu.

Můj nedocenitelný pomocník Ultramax mop

Na stará kolena jsem se trochu nedobrovolně k dceři a zeti přestěhovala s tím, že jim budu s provozem penzionu pomáhat. Doplatila jsem na restrukturalizaci v podniku, ve kterém jsem pracovala skoro dvacet let – musela jsem uvolnit místo mladším zaměstnancům. Do důchodu mi chybělo pár let, ale práce pro mě u nás ve městě prostě nebyla.

V penzionu mám na starosti hlavně takové ty pomocné práce, jsem k ruce kuchařce, občas zaskočím na recepci, když mají přijíždět jen Češi nebo Slováci, ale hlavně se starám o úklid. A teda řeknu vám, že je to fuška, i když se to nezdá. V pátek, kdy přijíždí hosté na víkend, je třeba nachystat i patnáct pokojů, a to už se jeden musí otáčet. Navíc je tu půl roku bláto a celou zimu sníh, a tak jsou chodby vždycky hrozně uťapané. Někdy je musím vytírat i třikrát denně.

Můj nedocenitelný pomocník Ultramax mop
Můj nedocenitelný pomocník Ultramax mop

A protože nemládnu, začala jsem se poohlížet po něčem, co by mi práci usnadnilo. Doposud jsem vytírala po staru s hadrem namotaným na smetáku, jak jsem to okoukala od své maminky. A tak jsem se musela stále ohýbat a celý den chodit v rukavicích, abych si nezničila ruce.

Kamarádka, se kterou občas chodím posedět do místní cukrárny, mi poradila vyzkoušet Ultramax mop od Viledy. A jsem jí za to neskonale vděčná. Je široký jako smeták, takže se s ním pracuje mnohem rychleji než s obyčejným mopem. Jeho návlek se snadno udržuje a pere a je z nějakých moderních materiálů, takže vytírá podstatně lépe než hadry. A hlavně se nemusím ohýbat, abych ho mohla vyždímat. Bez Ultramax mopu už zkrátka nedám ani ránu.

Vše o produktech Vileda se dozvíte na stránkách www.vileda.com.

Publikováno: 21. 4. 2018, Autor: Vileda (text a foto), Profil autora: Redakce