Plánujete výměnu střechy? Zvolte lehkou střešní krytinu

Ideálním řešením při výstavbě nebo rekonstrukci střechy je hliníková krytina. Jedna z výhod lehké střechy je minimální zatížení krovu, což oceníte především při rekonstrukci staršího domu, u dřevostaveb a chat. Český výrobce hliníkových krytin KERAMET nabízí tradiční hliníkové krytiny v různých tvarech a barevných provedeních.

Plánujete výměnu střechy? Zvolte lehkou střešní krytinu

Lehká střešní krytina Keramet: životnost a údržba hliníkové střešní krytiny

Hliníková krytina nabízí různé výhody, pro které je tolik vyhledávaná. Hlavní předností je dlouhá životnost a velmi snadná údržba po celou dobu své funkčnosti. Ověřená životnost hliníkových střech je více než 100 let. Mimo dlouhé životnosti a bezproblémové údržby stojí za zmínku fakt, že je korozi odolná (v porovnání s ocelovými krytinami) a plně recyklovatelná. Hliník je navíc k životnímu prostředí velmi šetrný.

Nízká hmotnost krytiny je výhodou nejen při montáži, ale především při rekonstrukci nebo při stavbě nové střešní konstrukce, která není následně tak zatížena. Jen pro informaci 1 m2 hliníkového plechu váží 2 kg/m2. Při velikosti střechy 100 m2 je celková hmotnost hliníkové střešní krytiny 200 kg, při použití betonové tašky je to až 4000 kg. Oproti robustní konstrukci střechy, která je finančně náročná, nabízí hliníková střecha v tomto směru úsporu, kterou uvítá každý investor.

Lehká střešní krytina Keramet: hliníková střecha přímo od výrobce

Hliníkové krytiny jsou k dostání standardně ve dvou provedeních v přírodním a lakovaném. Levnější variantou je krytina v přírodním provedení, bez povrchové úpravy. Povrch plechu je v prvních letech stříbrný, lesklý a časem lehce zešedne, zoxiduje. Vyhledávanější variantou je krytina s povrchovou úpravou, kdy je povrch plechu opatřen polyesterovým (PES) nebo polyvinylidenfluoridovým (PVDF) lakem, který zvyšuje estetickou hodnotu střechy. Obě provedení samozřejmě poskytují všechny zmíněné výhody.

Český výrobce KERAMET nabízí více než 15 barevných odstínů hliníkových střešních krytin různých tvarů. V nabídce naleznete jak tvarované plechy, tak i falcované střešní krytiny.Vhodný typ hliníkové krytiny závisí na sklonu střechy, velikosti, místě instalace střechy a způsobu využití stavby.

Barevné odstíny hliníkových krytin KERAMET
Barevné odstíny hliníkových krytin KERAMET

Tvarovaná (skládaná) střešní krytina

Český výrobce KERAMET vyrábí různé tvary hliníkových krytin, které jsou vhodné pro zastřešení rodinných domů, rekreačních objektů, chat, chalup, pergol a dalších přístřešků. Nejpoužívanějším a zákazníky nejvyhledávanějším tvarem je krytina s označením KPTR 1017, která je vhodná pro střechy se sklonem střechy od 10°. Další vyráběný tvar, který je k vidění na střechách desítky let, je alukrytová šablona s označením KERAkryt. Tyto maloformátové šablony jsou vhodné pro členité střechy se sklonem od 30°.

KPTR 1017
KPTR 1017
KERAkryt (alukrytová šablona)
KERAkryt (alukrytová šablona)

Trapézové plechy s vyšší vlnou jsou využívány k zastřešení a opláštění průmyslových a zemědělských objektů. Nejčastěji používaným tvarem jsou profily KPTR 40/184, KPTR 40/200, KPTR 35/207. První údaj udává výšku vlny trapézového plechu a druhý údaj určuje rozteč mezi jednotlivými vlnami. Pro stropní podhledy a fasádní obklady budov jsou ideální tvary KPTR 13/94 a vlnitý profil KPTR VLNA 18/76.

KPTR 40/200
KPTR 40/200
KPTR 13/94
KPTR 13/94

KERAMET vyrábí všechny tvarované plechy v délkách dle požadavků, tzv. „na míru“. Tato skutečnost je při montáži velkou výhodou. Výrobce navrhne vhodnou délku krytiny a střecha může být od hřebene k okapu složena z 1 – 3 kusů tvarovaných plechů. Pokládka je rychlá a montáž velmi jednoduchá. Svépomocí ji zvládne každý kutil.

Falcovaná střešní krytina

Falcovaná střešní krytina je díky velmi dobré tvarovatelnosti nejtěsnější střešní krytinou pro moderní rodinné domy, členité stavby a střechy s nižším sklonem od 5°. Prověřená metoda klasického falcování je v současnosti velice populární. Výrobce KERAMET nabízí různé povrchové úpravy plechů na falcování – přírodní a lakované, hladký povrch, embosovaný povrch nebo velmi estetické texturní povrchy. Všechny materiály nesou označení KERAFalc a jsou vhodné i do extrémních horských podmínek.

KERAFalc STUCCO
KERAFalc STUCCO
KERAFalc STUCCO
KERAFalc STUCCO

Klempířské prvky standardní i na zakázku

KERAMET se nezabývá pouze výrobou střešních krytin, ale i zhotovením klempířských prvků, okapových systémů a dodávkou vhodných spojovacích materiálů. Klempířské prvky jsou nedílnou součástí správně vyrobené krytiny. Chrání střechu proti zatékání, ale plní i estetickou funkci. KERAMET vyrábí standardní klempířské prvky, jako jsou například: hřebenáč, úžlabí, okapní lišta, závětrná lišta, závětrná lišta čelní, boční lišta ke zdi, horní lišta ke zdi čelní, lišta ke zdi boční – s vodní drážkou, oplechování komína a další prvky. Samozřejmostí je i ohýbání prvků dle výkresu, přesně na zakázku. Ohýbané prvky jsou dostupné ve všech povrchových úpravách i odstínech.

Klempířské prvky
Klempířské prvky

Hliníkový okapový systém

Hliníkový okapový systém má nejen dlouhou životnost, ale i stálou barevnost a nízkou hmotnost. KERAMET vyrábí a dodává žlaby, svody, háky, kotlíky a další příslušenství pro vytvoření kompletního odtokového systému. Celý okapový systém lze vyrobit v přírodním nebo lakovaném provedení. Hliníkové okapové systémy KERAMET jsou velmi kvalitní a na střechách věčné.

Samozřejmostí jsou všechny certifikáty o použitelnosti těchto materiálů pro střechy a opláštění v souladu s posledními požadavky norem EU. Střešní krytiny KERAMET nesou označení výrobku CE.

Ukázka z realizace hliníkové střešní krytiny:

Ukázka z realizace hliníkové střešní krytiny:
Ukázka z realizace hliníkové střešní krytiny:
Ukázka z realizace hliníkové střešní krytiny:
Ukázka z realizace hliníkové střešní krytiny:

Více informací a fotografií z realizací naleznete na stránkách www.keramet.cz a www.aluminiumshop.cz.

Autor: Keramet (text a foto)

Související k tématu